Kovo 18, 2024
Lietuvos pilietybės išsaugojimo referendumas: kaip balsuoti užsienyje

Visi užsienyje gyvenantys ar laikinai esantys, vyresni nei 18 metų ir balsavimo teisę turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, turi teisę ir yra kviečiami balsuoti 2024 metais gegužės mėnesį vykstančiuose prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Balsuoti užsienyje galės ne tik ten nuolat gyvenantys ar studijuoti išvykę Lietuvos Respublikos piliečiai, bet ir tie rinkėjai, kurie rinkimų metu bus išvykę laikinai: atostogaus, keliaus darbo reikalais ir pan. 

KAIP REGISTRUOTIS

Visi rinkėjai, ketinantys balsuoti užsienyje paštu arba asmeniškai, turi užsiregistruoti elektroninėje registracijos sistemoje: https://www.rinkejopuslapis.lt. Norint prisijungti prie „Rinkėjo puslapio“, pakanka įvesti asmens tapatybę patvirtinančius duomenis – vardą, pavardę, asmens kodą bei Lietuvos Respublikos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento numerį.

Registracijos prašyme rinkėjas turi nurodyti užsienio valstybę, kurioje jis gyvena ar yra laikinai apsistojęs ir įvesti adresą. Pildydamas duomenis rinkėjas taip pat turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti: paštu arba atvykstant į diplomatinę atstovybę. 

BALSAVIMAS PAŠTU

Tokiu atveju, jei rinkėjas pageidauja balsuoti paštu, reikėtų įrašyti savo nuolatinės ar laikinos gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą ir pateikti kitus savo kontaktinius duomenis.

Svarbu: paštu balsuoti pageidaujantys rinkėjai turi užsiregistruoti anksčiau. Kaip ir iki kada registruotis išsamiau rašome ČIA>>

LIETUVOS PILIETYBĖS IŠSAUGOJIMAS

Referendume dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgijus kitos valstybės pilietybę rinkėjams bus siūloma pakeisti šio įstatymo 12 straipsnį. Rinkėjai, pritariantys dvigubai pilietybei, balsuoja biuletenyje pažymėdami laukelį TAIP, nepritariantys – NE. 

Jei rinkėjas biuletenyje pažymėtų abu langelius arba nepažymėtų nė vieno, balsavimo biuletenis būtų laikomas negaliojančiu.

Referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (pilietybės išsaugojimo) vyks gegužės 12 d., kartu su Respublikos Prezidento rinkimais. 

Daugiau apie artėjančius rinkimus rasite čia: https://www.rinkejopuslapis.lt
Daugiau apie gegužės 12-os dienos referendumą rasite www.referendumas2024.lt

Raktažodžiai: Dviguba pilietybėReferendumasRinkimai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai