Lapkričio 10, 2023
JK teisėjas: princo Harry ieškinys prieš „Daily Mail“ leidėją gali būti svarstomas teisme

Jungtinės Karalystės teisėjas penktadienį nusprendė, kad princo Harry (Hario), atlikėjo Eltono Johno (Eltono Džono) ir dar penkių įžymybių ieškinys, kuriame dienraščio „Daily Mail“ leidėjas kaltinamas neteisėtu informacijos rinkimu, turėtų būti nagrinėjamas teisme.

Ieškovai kaltina „Daily Mail“ leidėją mokant privatiems detektyvams už neteisėtą pasiklausymą namuose ir automobiliuose bei telefoninių pokalbių įrašinėjimą. Tarp ieškovų taip pat yra E. Johno sutuoktinis Davidas Furnishas (Deividas Fernišas), aktorės Liz Hurley (Liz Herli) bei Sadie Frost (Seidi Frost). 

Princas Harry pareiškė, kad leidėjas nusitaikė į jį ir jam artimus žmones. Pasak princo, buvo įsilaužta į jo balso paštą, klausomasi jo laidinio telefono, renkama informacija apie jo sąskaitas už telefoną ir tuometinės jo merginos Chelsy Davy (Čelsi Deivi) skrydžius.

Leidėjas „Associated Newspapers Ltd.“ prašė teisėjo atmesti šią bylą. 

Kovo mėnesį vykusiuose posėdžiuose leidėjo advokatai teigė, kad ieškiniai, pareikšti dar 1993 metais, buvo pateikti per vėlai. Jie taip pat nurodė, kad ieškovai remiasi konfidencialiais įrodymais, kuriuos laikraščiai 2012-aisiais perdavė viešam tyrimui dėl bulvarinių leidinių padarytų pažeidimų.

Teisėjas Matthew Nicklinas (Metjus Niklinas) nusprendė, kad ieškovai negali remtis dokumentais, perduotais 2012 metų teisėjo Briano Levesono (Brajeno Levesono) tyrimui. Tačiau jis pažymėjo, kad byla gali būti nagrinėjama toliau, nes yra reali tikimybė, kad ieškinys bus patenkintas.

Kiti ieškovai – kovotoja su rasizmu Doreen Lawrence (Dorin Lorens) ir buvęs politikas Simonas Hughesas (Simonas Hjuzas).

Tai vienas iš kelių ieškinių, kuriuos Harry pateikė JK, siekdamas pažaboti šalies bulvarinę spaudą.

Birželio mėnesį jis tapo pirmuoju JK karališkosios šeimos aukšto rango nariu, liudijusiu teisme per daugiau nei šimtmetį, kai davė parodymus telefoninių įsilaužimų byloje prieš „Daily Mirror“ leidėjus.

Haris kartu su aktoriumi Hugh Grantu (Hju Grantu) taip pat padavė į teismą laikraščio „The Sun“ leidėją. Šią bylą teisme planuojama nagrinėti kitų metų pradžioje.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaLondonasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai