Spalio 4, 2023
Didžiausias dalyvių skaičius ir istorinis įvykis | Anglijos lietuviai susirinko į tradicinį golfo ir teniso turnyrą

Gražios tradicijos ne tik gyvuoja iš metų į metus, bet ir keičiasi, auga, prisitaiko prie laikmečio ir jo tendencijų. Tai įrodo Anglijoje lietuvių organizuojamas Ambasadoriaus Golfo ir Teniso Turnyras: jau 16-ąjį kartą įvykęs renginys buvo pats didžiausias sportininkų ir dalyvių skaičiumi, o per šešiolikos metų šio golfo turnyro istoriją net dvi aukščiausias vietas laimėjo moterys. 

Patys pirmieji Lietuvos Komercijos Rūmų JK (LCCUK) narių ir Lietuvos ambasados Londone sumanyti golfo turnyrai pritraukė vos keliasdešimt entuziastų. Šį kartą Surrey grafystėje, Pyrford Lakes golfo laukuose varžėsi 26 žaidėjai. 

Pirmoji vieta atiteko Sharon Puddle. Antroji nugalėtoja - Sarah Hoesli. Trečiosios vietos prizu apdovanotas Cristiano Acconci. Apdovanojimas už ilgiausią smūgį (longest drive) atiteko Titui Bielskiui. Už ‘artimiausią smūgį iki duobutės’ (closest to the pin) apdovanotas Linas Bumblys.

Per šešiolikos metų šio golfo turnyro istoriją net dvi aukščiausias vietas laimėjo moterys. Nuotraukoje golfo turnyro nugalėtojos Sharon Puddle ir Sarah Hoesli su turnyro dalyve Monika Baltiejiene. Per šešiolikos metų šio golfo turnyro istoriją net dvi aukščiausias vietas laimėjo moterys. Nuotraukoje golfo turnyro nugalėtojos Sharon Puddle ir Sarah Hoesli su turnyro dalyve Monika Baltiejiene.
Apdovanojimas už ilgiausią smūgį (longest drive) atiteko Titui Bielskiui. Apdovanojimas už ilgiausią smūgį (longest drive) atiteko Titui Bielskiui.
Už ‘artimiausią smūgį iki duobutės’ (closest to the pin) apdovanotas Linas Bumblys. Už ‘artimiausią smūgį iki duobutės’ (closest to the pin) apdovanotas Linas Bumblys.

Prieš ketverius metus prie golfo turnyro prisijungė ir teniso mėgėjai. Kiekvienais metais jų skaičius ir profesionalumo lygis vis auga. Dėl Ambasadoriaus taurės Foxhills Country Club aikštyne rungėsi 22 teniso mėgėjai, suskirstyti į moterų ir vyrų grupes.

Moterų grupėje pirmoji vieta atiteko prieš keturis metus teniso raketę paėmusiai Linai Rimašauskienei. Solveiga Skackovienė tapo antrosios vietos nugalėtoja, trečiosios – jauniausia turnyro dalyvė Urtė Eismontaitė.

Moterų grupėje pirmoji vieta atiteko prieš keturis metus teniso raketę paėmusiai Linai Rimašauskienei. Solveiga Skackovienė tapo antrosios vietos nugalėtoja. Moterų grupėje pirmoji vieta atiteko prieš keturis metus teniso raketę paėmusiai Linai Rimašauskienei. Solveiga Skackovienė tapo antrosios vietos nugalėtoja.
Jau antrą kartą pirmosios vietos nugalėtoju Ambasadoriaus taurės teniso turnyre paskelbtas Laimis Gruodis. Jau antrą kartą pirmosios vietos nugalėtoju Ambasadoriaus taurės teniso turnyre paskelbtas Laimis Gruodis.

Jau antrą kartą pirmosios vietos nugalėtoju Ambasadoriaus taurės teniso turnyre paskelbtas Laimis Gruodis. Buvęs šiaulietis jau nuo dvylikos metų treniravosi pas žymų Lietuvos teniso trenerį Remigijų Balžeką, išugdžiusį ir visų laikų geriausią Lietuvos tenisininką, pasaulio jaunių čempioną Ričardą Berankį. Jaunėlis Laimio brolis Šarūnas Gruodis, taip pat nuo mažens žaidžiantis tenisą, šįkart vyresnėlio neįveikė ir iškovojo antrą vietą. Mindaugas Jakas tapo trečiosios taurės laimėtoju.

„Be galo džiaugiuosi lietuvių verslininkų ir profesionalų veiklumu, susidomėjimu organizacija ir aktyviu gyvenimo būdu. Didžiausias malonumas yra džiaugtis sėkmingais, veržliais, motyvuotais tautiečiais JK”, - sakė renginį organizavusių Lietuvos Komercijos Rūmų JK (LCCUK) prezidentė Aistė Callaghan.

Aktyvią sporto dieną ir varžybas vainikavo apdovanojimų vakarienė. Į vakarinę dalį susirinko apie septyniasdešimt svečių, ne tik golfą ar tenisą žaidžiantys, bet ir jų artimieji, draugai, kolegos ar verslo partneriai. Lietuvos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas laimėtojams įteikė specialias ambasados taures ir prizus.

Pirmą kartą turnyras Ambasadoriaus Taurė įvyko 2007-aisiais, Rytų Anglijos Cambridgeshire grafystėje įsikūrusiame Brampton‘o parko golfo klube. Turnyro iniciatorius buvo tuomet Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje pareigas ėjęs Vygaudas Ušackas, sumanęs kad Anglijoje itin populiarus sportas gali būti lietuvių bendruomenės traukos centru ir puikia vieta plėtoti dvišalius santykius.

Renginio akimirkos. Foto: Ingrida Veiverytė.

Golfo turnyro nugalėtoja Sharon Puddle su Lietuvos ambasadoriumi JK Eitvydu Bajarūnu ir LCCUK prezidente Aiste Callaghan. Golfo turnyro nugalėtoja Sharon Puddle su Lietuvos ambasadoriumi JK Eitvydu Bajarūnu ir LCCUK prezidente Aiste Callaghan.
Antrosios vietos golfo turnyro nugalėtoja Sarah Hoesli. Antrosios vietos golfo turnyro nugalėtoja Sarah Hoesli.
Trečiosios vietos golfo turnyro prizu apdovanotas Cristiano Acconci. Trečiosios vietos golfo turnyro prizu apdovanotas Cristiano Acconci.
Teniso turnyro nugalėtoja Linai Rimašauskienė. Teniso turnyro nugalėtoja Linai Rimašauskienė.
Teniso entuziastė Solveiga Skackovienė tapo antrosios vietos nugalėtoja. Teniso entuziastė Solveiga Skackovienė tapo antrosios vietos nugalėtoja.
Jauniausia teniso turnyro dalyvė Urtė Eismontaitė iškovojo trečią vietą. Jauniausia teniso turnyro dalyvė Urtė Eismontaitė iškovojo trečią vietą.
Šarūnas Gruodis, nuo mažens žaidžiantis tenisą, šįkart vyresnėlio brolio neįveikė ir iškovojo antrą vietą. Šarūnas Gruodis, nuo mažens žaidžiantis tenisą, šįkart vyresnėlio brolio neįveikė ir iškovojo antrą vietą.
Mindaugas Jakas tapo trečiosios teniso taurės laimėtoju. Mindaugas Jakas tapo trečiosios teniso taurės laimėtoju.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai