Kovo 17, 2020
Britanija imasi griežtesnių priemonių prieš koronovirusą: užsikrėtusiųjų per parą padaugėjo 470 iki 1950, mirčių - 71
© Foto: Pixabay.

Patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų JK nuo vakar padaugėjo 470 iki 1 950, iš jų 71 pacientas mirė, jauniausia auka - 45-erių vyras.

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) vyriausybė antradienį pristatė didelį palaikymo verslui paketą, turintį padėti atlaikyti naujus griežtus suvaržymus visuomenei, įvedamus siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso protrūkį.

Konservatorių partijos lyderis sakė, kad Britanija privalo veikti kaip „bet kuri karo meto vyriausybė“, o iždo kancleris Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) apžvelgė 330 mlrd. svarų (363 mlrd. eurų) paketą paskoloms nuo viruso protrūkio nukentėjusiems verslams finansuoti.

R. Sunakas sakė, kad šios lėšos sudaro 15 proc. šalies bendrojo vidaus produkto ir bus prieinamos „bet kuriai verslo įmonei, kuriai reikalinga prieiga prie pinigų“. Ministras pažadėjo „žengti toliau“, jeigu prireiktų.

Per praeitą savaitę vykusį biudžeto posėdį jis jau paskelbė 30 mlrd. svarų (33 mlrd. eurų) valstybės pagalbą bendrovėms ir asmenims, paveiktoms koronaviruso protrūkio.

B. Johnsono vyriausybė pirmadienį sustiprino atsaką į COVID-19 pandemiją ir paprašė gyventojų vengti nebūtinų socialinių kontaktų.

Tuo metu mokslininkai pateikė niūrių prognozių, kad užsikrėtimo atvejų ir mirčių skaičiai gali staigiai išaugti, jeigu nebus imtasi drastiškų veiksmų.

Naujausi pokyčiai išprovokavo perspėjimus dėl galimo didelio darbo vietų praradimo, ypač laisvalaikio ir apgyvendinimo paslaugų sektoriuose.

B. Johnsonas sakė, kad reikia imtis griežtesnių veiksmų ir pažadėjo daryti „viską, ko reikia“ suvaldyti pandemijai, per kurią pasaulyje užsikrėtė daugiau kaip 195 tūkst. žmonių ir per 7,8 tūkst. mirė.

„Taip, šis priešas gali būti pražūtingas, bet jis taip pat yra įveikiamas, – per spaudos konferenciją kalbėjo premjeras. – Žinome, kaip jį įveikti. Žinom, kad jį įveiksim.“

„Kad ir kokie sunkūs būtų ateinantys mėnesiai, turime ryžto ir išteklių laimėti kovą“, – pridūrė jis.

Mirtingumo prognozės

Bendrovės leido darbuotojams dirbti iš namų, o viešasis transportas antradienį ištuštėjo, vyriausybei paraginus vengti „nebūtinų“ socialinių kontaktų ir kelionių.

Patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų JK nuo vakar padaugėjo 470 iki 1 950, iš jų 71 pacientas mirė, jauniausia auka - 45-erių vyras. Sostinėje Londone užsikrėtusių užregistruota 480, mirtys - 26.

Vis dėlto vyriausybės vyriausiasis patarėjas mokslo reikalams Patrickas Vallance'as (Patrikas Volansas) sakė, kad būtų „protinga“ manyti, jog šalyje yra apie 55 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių, žinant, kad tikėtinas šios ligos mirtingumas yra vienas žmogus iš tūkstančio užsikrėtusiųjų.

„Jeigu galėtume sumažinti skaičius iki 20 tūkst. ir mažiau, tai būtų geras rezultatas, kai turėtume vilties įveikti šį protrūkį“, – ekspertas sakė parlamento Sveikatos apsaugos komitetui.

„Tačiau tai vis tiek šiurpu. Tai vis tiek milžiniškas skaičius mirčių ir didžiulis spaudimas sveikatos apsaugos tarnybai“, – pabrėžė jis.

B. Johnsonas buvo kritikuojamas, kad delsė imtis griežtų priemonių, kurios jau yra taikomos kitur.

Vis tik premjeras pirmadienį suintensyvino atsaką, mokslininkams perspėjus, kad šalyje gali mirti šimtai tūkstančių žmonių, jeigu bus stengiamasi tik atidėlioti ir lėtinti viruso plitimą.

Dirigentei M. Gražinytei-Tylai taip pat diagnozuotas koronavirusas

Birmingamo simfoninio orkestro dirigentei, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei Mirgai Gražinytei-Tylai nustatytas koronavirusas.

Apie tai orkestras pranešė savo tinklalapyje.

„Mums neseniai pranešta, kad mūsų Muzikos vadovė Mirga Gražinytė-Tyla ką tik sulaukė teigiamo COVID-19 rezultato. Mirga sveiksta, ji yra izoliavusis namuose“, – nurodo orkestras.

Pranešime nurodoma, kad vadovaujantis specialistų nurodymais, apie tai informuoti orkestro nariai. 

„Mes norime palinkėti Mirgai greitai pasveikti ir laukiame jos su mumis gegužę“, – teigiama pranešime.

Šiame tinklapyje įvedę savo pašto kodą galite pasitikrinti, kiek koronaviruso atvejų yra jūsų rajone: https://www.bbc.co.uk/news/uk-51768274

Redaktorius Raimondas Čiuplysa, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai