Birželio 23, 2015
Duobėtas gitaristo kelias svajonės link
Simona Vitkauskaitė
Ukmergę palikęs muzikantas: „Liksiu Anglijoje, nes čia man be galo patinka." © Asmeninio archyvo nuotr.

Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą paverčia įdomiu. Jaunasis muzikantas iš Lietuvos Pavelas Masiulevič pilku ar neįdomiu gyvenimu nesiskundė ir gimtinėje. Skirtingai nei dauguma tautiečių, vaikinas į Londoną vyko ne privilioti milijonų, bet įgyvendinti svajonę – groti gitara. Savo duobėtą kelią Pavelas pradėjo nuo sunkaus darbo už minimalų atlygį – o šiandien jis yra vienas iš Londono menų universiteto studentų, turi savo grupę ir kelia sau naujus iššūkius – tapti filmų garsintoju.

Pavelas kalba mažai, tačiau veiklos stygiumi tikrai nesiskundžia. Londonas vaikino tikslų sąraše atsirado dar tuomet, kai jis trynė gimtosios Ukmergės mokyklos suolus. Sužavėtas Britanijos kultūra, tradicijomis bei karjeros galimybėmis, jis nusprendė savo ateitį sieti būten su Londonu.

Išskirtinės išvaizdos lietuviui Lietuvoje buvo per mažai kūrybinės laisvės (Asmeninio archyvo nuotr.). Išskirtinės išvaizdos lietuviui Lietuvoje buvo per mažai kūrybinės laisvės (Asmeninio archyvo nuotr.).

Nuo vaikystės gitaros iš rankų nepaleidžiantis Pavelas į Jungtinę Karalystę vyko mokytis ir tikėjosi groti. „Dar besimokydamas dvyliktoje klasėje buvau įstojęs į kelis Londono bei Birminghamo universitetus – į Apskaitos vadybos specialybę, tačiau tik atvykęs į Londoną ir pagyvenęs čia mėnesį, supratau, kad taip lengvai paleisti muzikos aš negaliu. Londonas - galimybių miestas, tad viena galimybė groti tikrai turėjo priklausyti man. Nusprendžiau tuos metus niekur nestoti – paskyriau juos kalbos tobulinimui, naujų kelių ieškojimui“, - dalijasi prisiminimais Pavelas.  

Paklaustas, ar nebuvo dvejonių viską mesti ir gįžti atgal, juk Lietuvoje vaikinas jau turėjo užmezgęs kontaktų muzikos pasaulyje, grojo keliose grupėse, Pavelas sakė nedvejojęs bandyti į gyvenimą kabintis Anglijoje.

„Taip, Londone pragyventi už minimalų atlygį nėra labai paprasta, ypatingai, kai tai toks brangus miestas. Tačiau man buvo truputį paprasčiau. Su tuometine drauge mes vykome ne į nežinią. Draugės tėtis mus mielai priimimė pagyventi pas jį, turėjau draugų, kurie supažindino su čionykšte sistema, aprodė apylinkes. Šalia turėjau artimų  žmonių, kurie visuomet mane palaikė,“ - laimingo įsikūrimo istoriją pasakoja muzikantas.

Tačiau pirmieji jaunojo muzikanto įspūdžiai išvydus išsvajotąjį Londoną atnešė nusivylimą.

„Pirmoji vieta, į kurią atvykau buvo nedidelis miegamasi rajonas šalia Londono Colnbrook‘o, kur realiai tik už kilometro yra degalinė, keli barai bei gyvenamieji namai. Buvo juokinga, nes tikėjausi išvysti didžiulį miestą, besitęsiantį begalias mylių ir kuriame gyvenimas verda beprotišku ritmu. O, jausmas buvo toks, lyg būtum pas močiutę į kaimą atostogų atvažiavęs. Laikui bėgant pamačiau ir tą tikrąjį Londoną: pilną šviesų, judėjimo, šurmulio,“ – tęsia išpūdžius vaikinas.

Pavelas neįsivaizduoja gyvenimo be muzikos (Asmeninio archyvo nuotr.). Pavelas neįsivaizduoja gyvenimo be muzikos (Asmeninio archyvo nuotr.).

Šiuo metu Pavelas yra finišo tiesiojoje svajonės link. Mokosi Londono menų universitete Garso meno ir dizaino specialybę: „Muzika mano gyvenime užima labai svarbią vietą. Nesvarbu, kur esu, niekada nenustosiu groti. Universitetas man leidžia išgirsti daugiau muzikos spalvų, plečia akiratį, tad norėčiau savo jėgas išbandyti filmų garsintojo amplua.“

„The Sun Never Set“ – taip vadinasi prieš keletą metų būtent  Londone susikūrusi lietuvio grupė.

„Per šiuos kelerius metus atradome savą garsą. Grojame ganėtinai sunkią muziką, tačiau vadinti ją metalo žanro muzika būtų neteisinga. Mūsų grojamas garsas yra kur kas modernesnis,“ – pasakoja Pavelas.

Grupėje "The Sun Never Set" vaikinas groja gitara (Asmeninio archyvo nuotr.). Grupėje "The Sun Never Set" vaikinas groja gitara (Asmeninio archyvo nuotr.).

Grupę sudaro šeši vaikinai iš kurių tik vienas lietuvis – Pavelas. Grupė pasauline šlove dar didžiuoti negali, bet mažais žingsnialais pažindina žmones su sava kūryba: „ Esame išleidę vieną Lyric video, šiuo metu filmuojame vaizdo klipą ir dirbame ties nauju albumu,“ – pasakoja grupės gitaristas Pavelas.

Vaikinai šią vasarą žada pradėti jau antrąjį muzikinį turą, yra kviečiami groti į vieną iš Anglijoje rengiamų festivalių, taip pat yra suplanuoti keli koncertai baruose: „Veiklos yra begalė, tik spėk suktis,“ – sako lietuvis. 

„Gyvendamas Lietuvoje jaučiausi sukaustytas: ir mano kūrybiškumas, ir meilė muzikai, galimybė gyventi pilnavertį gyvenimą atrodė neįmanoma. Visuomet atrodžiau kitaip, dėl to teko sulaukti ir teigiamų, ir neigiamų replikų. Dabar visa tai atrodo juokinga, nes gyvenu Londone.  Erdvės čia iki kaklo, tik mokėk ja tinkamai pasinaudoti. Pasiekti daug ir gerai gyventi taip pat įmanoma: reikia tik kurti, daryti, pridėti šiek tiek originalumo, kažko savito, bandyti ir tikrai būsi pastebėtas netgi tos pilkosios masės. Londone gyvena 9 milijonai žmonių ir kiekvienas jų yra individualus, skirtingas. Čia visiems, švelniai tariant, nusipjauti kaip tu atrodai: ar tu vaikštai su suplyšusia suknele, metro aukščio žalia skiautere, ar vilkėsi kostiumą,“ – taip apie Londono laisvę atliepia grupės „The Sun Never Set“ gitaristas.

Pavelas viliasi, kad ir Lietuvoje greitu metu galėsime džiaugtis tokia laisve, tik kaip sako vaikinas reikės truputį palaukti.

Pilnas grupės "The Sun Never Set" kolektyvas (Asmeninio archyvo nuotr.). Pilnas grupės "The Sun Never Set" kolektyvas (Asmeninio archyvo nuotr.).

Tačiau Londonas Pavelui yra tik tarpinė stotelė: „Londonas didelis ir pilnas galimybių, tačiau man čia per daug veiksmo. Gyvenimo tempas labai greitas, visi kažkur skuba, lekia it akis išdegę. Atstumai milžiniški, kainos taip pat. Kol kas tai tik - tarpinė stotelė, gal po kelerių metų kelsiuosi i Manchesterį. Žinau tik vieną – liksiu Anglijoje, nes čia man be galo patinka.“

Sakoma, kad be kantrybės nėra galybės – Pavelas tai puikiai žino, nes kopiant išsvajotos karjeros link mažais žingsneliais jos tikrai prireikia, ypatingai, kai nesėkmės atveju tenka grįžti vienu atgal. Vaikinas negyvena Paulo Coelho citatų pasaulyje, nesišvaisto bereikalingais žodžiais. Juk nėra nieko geriau kai myli ne tik tai ką darai, bet ir kur gyveni. 

Daugiau apie grupės rengiamus koncertus galite sužinoti čia arba sekti jų naujienas „Facebook" paskyroje.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai