Rugpjūčio 5, 2016
Pataria stilistė Olivija Plekavičiūtė. 20 stiliaus klaidų ir kaip jas ištaisyti
Olivija Plekavičiūtė. © Massimo Todisco.

Londono Mados koledže (London College of Fashion) bakalaurą įgyjusi mados tinklaraštininkė, stilistė Olivija Plekavičiūtė (nuotraukose) su Londonietės skaitytojomis dalinasi naudingais ir vertingais patarimais. 

 1. Jūsų apatiniai šviečia iš toli. Visi mes dėvime apatinį trikotažą, tačiau tikrai nebūtina jo akivaizdžiai rodyti kitiems. Rinkitės šviesius, kūno spalvos apatinius. Jeigu renkatės tamsią aprangą, tarkime, juodą, tuomet rinkitės juodus apatinius. Nepamirškite dėvėti ir tinkamo dydžio apatinį trikotažą: net jeigu spalva ir nekrenta į akis, netinkamas dydis tikrai gali viską sugadinti.
 2. Renkatės netinkamo dydžio drabužius. Žinoma, drabužiai privalo būti patogūs, tačiau jie taip pat turi tikti ir jūsų figūrai. Patikėkite, mažesnio dydžio rūbai nepadės jums atrodyti mažesnei, o štai per dideli paslėps visus jūsų kūno privalumus. Jeigu norite rengtis oversize stiliumi, tuomet turėtumėte rinktis būtent šio stiliaus rūbus. Taip pat prisiminkite, kad kai kuriose apsipirkimo vietose drabužių apimtys skiriasi, tad rinkitės dydį, kuris tinka būtent jums.
 3. Slepiatės po milžiniškomis rankinėmis. Daugybę moterų dievina kasdien rankinėse sutalpinti pusę gyvenimo, tačiau viskam turi būti ribos. Nesirinkite rankinių, kurios persveria jus, ar slepia jūsų privalumus. Nesistenkite po jomis pasislėpti. 
 4. Delninukėms dieną tariate NEKlystate, jeigu manote, kad delninukės skirtos tik vakarui ar ypatingai progai. Visiškai paprastos ar itin puošnios delninės gali  tapti puikiu aksesuaru ir dienai mieste. 
 5. Jus užvaldę neproporcingi akiniai. Vasara jau čia, o kartu su ja atkeliavo ir madingieji saulės akiniai. Atminkite, šis aksesuaras turi puošti jūsų veidą, o ne slėpti jį ar gadinti įvaizdį. Itin svarbu atkreipti dėmesį perkant musės tipo akinius, kurie dažnai gali būti per dideli. Rinkitės proporcingą dydį ir jūsų veido bruožams labiausiai tinkantį dizainą.
 6. Dryžiais išryškinate trūkumus. Dryžiai traukia dėmesį, tad būkite atsargūs žaisdami su jais. Venkite horizontalių linijų vietose, kurias norite slėpti. 
 7. Derinate pėdkelnes su uždarais bateliais. Spalvotos, raštuotos, unikalios pėdkelnės – smagu – jos šildo, papildo ir paįvairina jūsų įvaizdį. Visgi išlikite atsargūs derindami jas su avalyne. Jokiu būdu nedėvėkite pėdkelnių su atvirais batais. Tai tiesiog neatrodo gerai, o taipogi yra, žinoma, kad atviri bateliai, basutės, nuo žodžio „basas“, nešiojamos basomis.  Tad su pėdkelnėmis geriau rinkitės uždarus sandalus ar batus. 
 8. Imatės spalvų kontrasto, kur nedera. Žaisti su spalvomis – puiku, tačiau ne tada, kai kalbama apie kojinių ir batų derinį. Jeigu avite tamsius batus, rinkitės tamsias kojines. Avint šviesią avalynę, reikalingos šviesios kojinės, kitu atveju tai neatrodo skoningai.
 9. Pernelyg apsinuoginate. Žinoma, tai yra jūsų kūnas ir jūs galite jo rodyti tiek, kiek norite. Visgi stiliaus atžvilgiu, nuogybės nėra vertinamos kaip gero skonio ženklas. Paprasta, bene visiems žinoma taisyklė: arba rinkitės apnuoginti kojas, arba  puoškitės atvira iškirpte.
 10. Blizgate iš toliAksesuarai gali padėti jums atrodyti it mados ikona – įdomia ir originalia... arba paversti jus Kalėdų eglute, ypatingai, dienos metu. Kartais mažiau reiškia daugiau.
 11. Blaškotės raštų margybėje. Gyvūnų raštai gali būti smagūs ir išskirtiniai, bet rinkitės vieną jų ir puoškitės jais tik tam tikroje aprangos dalyje: jeigu jūsų viršutinis rūbas yra puoštas raštais, apatinę dalį išlaikykite vientisos spalvos, ir atvirkščiai. 
 12. Vietoj kokybės renkatės kiekybę. Visi žinome, kad kokybė geriau nei kiekybė, todėl renkantis aprangą investuokite būtent į ją. Neretai iš pradžių išleidę mažiau, vistiek nesutaupote: rūbai kaip mat nusidėvi, o ir patys jaučiatės prastai dėvėdami nekokybiškus rūbus.
 13. Vengiate klasikos. O neturėtumėte. Nors ji skamba neįkandamai, tokios išparduotuvės kaip TK MAXX neretai siūlo dizainerių rūbus už kur kas prieinamesnę kainą. Ypatingai verta investuoti į batus ir rankines. Geriau turėti mažiau drabužių, tačiau tuos, su kuriais jaučiatės puikiai ir kokybės, ir stiliaus atžvilgiu.
 14. Vilkite džemperius tik sporto salėje. Juk juos puikiai galite priderinti ir prie kasdieninės aprangos! Štai aukštos klasės brandai tokie  kaip KENZO ar PHILLIP LIM savo kolekcijose puikiai suderina džemperius su siauromis kelnėmis ar netgi sijonais.
 15. Aklai sekate madą. Mada – sektina, bet privalote pasirinkti jums geriausiai tinkančią mados liniją ar stilių. Dažnai renkamės rūbus, kurie „ant bangos“, tačiau visiškai netinka mūsų asmenybei ar gyvenimo būdui. Nesileiskite suviliojami mados, geriau žaiskite su ja.
 16. Išmetate senus rūbusAk, kaip mes mėgstame įsigyję naujus rūbus, pabodusius imti ir išmesti į šiukšlinę. Daugybė  parduotuvių tokių kaip: H&M ar Zara siūlo paslaugą: keisti senus rūbus į apsipirkimo čekius. Tokiu būdu jūsų rūbai būna perrūšiuojami ir skiriami labdarai. Atiduokite juos tiems, kuriems jų išties reikia.
 17. Sukatės pilkų spalvų pasaulyje. Išeikite iš komforto zonos ir rinkitės spalvotus, ryškius apdarus, ypatingai šiltaisiais sezonais. 
 18. Vengiate rūbų aukštu liemeniu. Ši mada ne tik 90-ųjų: kai tokio stiliaus rūbai dėvimi deramai, jie jus paverčia ne tik lieknesne, bet ir aukštesne. 
 19. Atsisakote ilgų sijonų. Žemos moterys dažnai vengia ilgų sijonų, manydamos, kad su jais atrodo dar žemesnės, nors tai ne visai tiesa. Vietoj raštuotų rinkitės vienos spalvos sijonus, o maksimaliam efektui naudokite trumpą viršutinę dalį arba sukiškite ją į apatinę dalį, taip padedant sukurti ilgą vientisą liniją.
 20. Užstrigote laike. Nemėgstate apsipirkinėti, tad dėvite tą patį per tą patį jau daugelį metų. O jeigu ir perkate apdarus, tai vis tų pačių spalvų ir siluetų. Tam yra išeitis – asmeniniai stilistai, galintys padėti jums apsipirkti ir išvengti įsisenėjusių stiliaus klaidų.

Susidomėję, kreipkitės į stilistę Oliviją dėl nemokamos konsultacijos elektroniniu paštu: [email protected] Olivijos tinklapis: www.olivijastyle.com.

 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai