Lapkričio 29, 2023
VRK pradėjo registruoti kitąmet užsienyje norinčius balsuoti rinkėjus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradėjo registruoti rinkėjus, kitų metų rinkimuose norinčius balsuoti užsienyje.

Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje paštu arba atvykę asmeniškai į Lietuvos diplomatines atstovybes, gali registruotis portale rinkejopuslapis.lt, teigiama antradienį išplatintame pranešime.

„Pagrindinė šių rinkimų naujovė – rinkėjų patogumui sudaryta galimybė registruotis balsuoti iš karto visuose kitąmet vyksiančiuose rinkimuose ir referendume“, – teigia VRK.

Registracija balsuoti pasirinktuose rinkimuose taip pat išlieka.

„Tai turėtų būti patogu tiems rinkėjams, kurie rinkimų metu užsienyje viešės laikinai arba kitais metais planuoja keisti gyvenamąją vietą“, – nurodoma pranešime.

Balsuoti užsienyje galės ne tik ten nuolat gyvenantys ar studijuoti išvykę Lietuvos piliečiai, bet ir tie, kurie rinkimų metu bus išvykę laikinai, pavyzdžiui, atostogaus ar keliaus darbo reikalais.

VRK pažymi, kad jeigu anksčiau rinkėjas buvo įtrauktas į užsienyje balsuojančiųjų sąrašus, norėdamas balsuoti 2024 metais vyksiančiuose rinkimuose ir referendume jis registruotis turės iš naujo.

Registracijos prašyme rinkėjas turi nurodyti užsienio valstybę, kurioje jis gyvena ar yra laikinai apsistojęs, ir įvesti adresą. Pildant duomenis taip pat reikės pasirinkti, kokiu būdu pageidaujama balsuoti: paštu arba atvykstant į diplomatinę atstovybę, konsulinę įstaigą ar papildomą balsavimo vietą asmeniškai.

Tokiu atveju, jei rinkėjas pageidauja balsuoti paštu, reikėtų įrašyti savo nuolatinės ar laikinos gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą ir pateikti kitus savo kontaktinius duomenis.

Kitų metų gegužės 12 dieną Lietuvoje vyks prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo, birželio 9 dieną – rinkimai į Europos Parlamentą, o spalio 13 dieną – Seimo rinkimai.

Raktažodžiai: LietuvaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai