Liepos 31, 2020
SAVAITGALIO VIRTUVĖ SU PAULA | JOGURTINIAI LEDAI
Paula UrbonieneTekstas: Paula Urboniene

Didžiųjų vasaros karščių metu, tobuliausias desertas - gaivūs, aromatingi ir šalti ledai. Paprasta ir lengva.

Sveikesnė ir lengvesnė ledų alternatyva – jogurtiniai ledai! Juose yra mažiau kalorijų ir riebalų nei tradiciniuose grietininiuose leduose. Riebią grietinėlę pakeičia jogurtas, dažniausiai - graikiškas. Šis jogurtas rūgštesnis nei tradicinis, o konsistencija daug tirštesnė. Gamybos metu pašalinamos piene esančios išrūgos ir sumažėja cukraus kiekis. Graikiškame jogurte taip pat daugiau baltymų, kurie gerina medžiagų apykaitos procesus, palaiko sotumo jausmą ir užtikrina būtiną energiją.

Norintiems išbandyti šį vasarišką, gaivinantį desertą, siūlau pasigaminti naminius jogurtinius ledus. Juos paruošite greitai, o rezultatas nustebins gaivumu, lengvumu ir skoniu! Šiuose leduose taip pat nėra jokio pridėtinio cukraus ir nereikia ledų aparato. Paprasčiausiai užteks trintuvę turinčio plakiklio, kurį, greičiausiai, rasime kiekvienoje virtuvėje.

Kaip pasigaminti jogurtinius ledus: 

1.    Norimus vaisius supjaustykite gabaliukais (išskyrus uogas) ir sudėkite į šaldiklį. Palaukite, kol jie sušals. Taip pat galite naudoti ir prekybos centre pirktus šaldytus vaisius ar uogas.
2.    300 gramų šaldytų vaisių ar uogų ir 150 gramų graikiško jogurto sudėkite į plakiklį ir sutrinkite iki vientisos masės. Ir tai – tik rekomendacija. Proporcijos nėra fiksuotos. Vadovaukitės savo norais. Tuomet tai bus Jūsų sukurtas individualus desertas!

Kelios skonių rekomendacijos: 

Miško uogų mišinys (avietės, mėlynės, gervuogės) - puikus Vitamino C šaltinio pasirinkimas. Juose taip pat daug antioksidantų. 

Šaldytas bananas su kakavos milteliais suteiks šokoladinių ledų efektą! Bananuose daug skaidulų ir mineralų, o neapdorotos kakavos milteliuose - nemažai geležies bei magnio. 

Norintiems labiau tropinių skonių: pasirinkite šaldytą mangą arba šaldytą ananasą su kokosiniu jogurtu. 

Skanaus!

Raktažodžiai: NamaiReceptaiKulinarijaVirtuvė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai