Kovo 22, 2024
Velso princesė Catherine paskelbė, kad jai diagnozuotas vėžys

Velso princesė Catherine (Ketrin) penktadienį paskelbė, kad serga vėžiu ir yra ankstyvoje chemoterapijos stadijoje, bei paprašė „laiko, erdvės ir privatumo“, kol baigs gydymą.

Kate (Keit), kaip ji yra plačiai žinoma, sakė, kad vėžio nustatymas po sausį sėkmingai atliktos pilvo operacijos buvo „didžiulis sukrėtimas“, tačiau ji „jaučiasi gerai ir kasdien stiprėja“.

Tai buvo atskleista po to, kai karališkųjų rūmų pareigūnai vasarį pranešė, kad karalius Charlesas III (Karolis III) gydosi nuo vėžio ir dėl to yra priverstas nutraukti viešąsias karališkąsias pareigas.

Charlesas penktadienį pareiškė, jog „labai didžiuojasi Catherine, jos drąsa kalbėti taip, kaip ji kalbėjo“.

Netrukus ėmė plūsti palaikymo žinutes, be kita ko, iš Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Rishi Sunako (Rišio Sunako) ir Baltųjų rūmų.

Kate brolis Jamesas Middletonas (Džeimsas Mideltonas) socialiniame tinkle „Instagram“ paskelbė jųdviejų su seserimi vaikystės nuotrauką ir parašė: „Per daugelį metų kartu užkopėme į daugybę kalnų.“

„Kaip šeima, į šį taip pat kopsime su tavimi.“

JAV gyvenantis Williamo (Viljamo) brolis princas Harry (Haris) ir jo žmona Meghan Markle (Megan Markl) sakė linkintys „sveikatos ir išgijimo Kate ir šeimai“.

„Profilaktinė“ chemoterapija

Kaip ir Charlesas, 42 metų princesė, kurios vyras princas Williamas (Viljamas) yra sosto įpėdinis, neatskleidė tikslaus vėžio pobūdžio.

Tačiau ji pasakė, kad keli mėnesiai nuo tada, kai ji buvo paguldyta į ligoninę, buvo „neįtikėtinai sunkūs“ jai, Williamui ir trims jų mažamečiams vaikams.

„Sausio mėnesį Londone man buvo atlikta didelė pilvo operacija ir tuo metu buvo manoma, kad mano būklė nėra vėžinė“, – pridūrė ji vaizdo pareiškime, kuris trečiadienį buvo nufilmuotas į vakarus nuo Londono esančiame Vindzore, kur jie gyvena.

„Operacija buvo sėkminga. Tačiau po operacijos atlikus tyrimus paaiškėjo, kad vėžys buvo.“

„Todėl mano gydytojų komanda patarė man taikyti profilaktinę chemoterapiją ir dabar esu ankstyvojoje šio gydymo stadijoje“, – pasakojo princesė.

Profilaktinė chemoterapija skiriama „po operacijos, kad išvengtume ligos pasikartojimo“, sakė Birmingemo universiteto onkologijos docentas Shivanas Sivakumaras (Šivanas Sivakumaras).

„Taip bandoma sunaikinti bet kokias cirkuliuojančias vėžio ląsteles“, – pridūrė jis.

Kate – viena labiausiai fotografuojamų moterų pasaulyje – yra viena pagrindinių karališkosios šeimos figūrų. 2011 metais ji ištekėjo už princo Williamo.

Ji sakė, kad jiems prireikė laiko paaiškinti situaciją 10 metų princui George'ui (Džordžui), 8 metų princesei Charlottei (Šarlot) ir 5 metų princui Louisui (Luisui) „ir patikinti juos, kad man viskas bus gerai".

Williamas, Kate ir jų vaikai laikomi šiuolaikiniu britų karališkosios šeimos veidu ir svarbiausiu jos ateities veiksniu, nes karališkosios šeimos palaikymas mažėja, ypač tarp jaunesnių žmonių.

Rūmų pareigūnai tikisi, kad neįprastai atviras informacijos atskleidimas padės nutraukti spekuliacijas ir gandus apie princesės sveikatą ir buvimo vietą, ypač internete.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai