Kovo 31, 2021
Rusija užregistravo „pirmąją pasaulyje“ gyvūnams skirtą vakciną nuo COVID-19

Rusija trečiadienį paskelbė užregistravusi pirmąją pasaulyje gyvūnams skirtą vakciną nuo koronaviruso, pavadindama tai svarbiu žingsniu siekiant užkirsti kelią viruso mutacijoms.

Šalis jau balandį planuoja pradėti masinę šios vakcinos gamybą.

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) išplatintame pranešime nurodė, kad nuo spalio vykdyti vakcinos „Carnivak-Cov“ bandymai su šunimis, katėmis, audinėmis, lapėmis ir kitais gyvūnais patvirtino šio preparato veiksmingumą.

„Absoliučiai visų bandymuose dalyvavusių paskiepytų gyvūnų organizmuose pasigamino koronaviruso antikūnų“, – sakė „Rosselchoznadzor“ direktoriaus pavaduotojas Konstantinas Savenkovas.

„Tai pirmasis ir vienintelis pasaulyje produktas, skirtas apsaugoti gyvūnus nuo COVID-19“, – sakė jis.

„Rosselchoznadzor“ nurodė, kad šio preparato sukūrimas padės užkirsti kelią viruso mutacijoms gyvūnų organizmuose, primindama pernai Danijos priimtą sprendimą numarinti 15 mln. audinių, kai kailinių žvėrelių fermose buvo aptikta audinių, užsikrėtusių mutavusiu pandeminiu koronavirusu.

„Pasak Rusijos mokslininkų, šios vakcinos naudojimas gali užkirsti kelią viruso mutacijų atsiradimui“, – rašoma tarnybos pranešime.

„Rosselchoznadzor“ pridūrė, kad gyvūnų veisėjai ir privačios bendrovės iš įvairių šalių, įskaitant Graikiją, Lenkiją, Austriją, Jungtines Valstijas, Kanadą bei Singapūrą, jau išreiškė susidomėjimą „Carnivak-Cov“.

Kariuomenės pareigūnai antrajame pagal dydį Rusijos mieste Sankt Peterburge anksčiau šią savaitę paskelbė, kad armijos tarnybiniai šunys, su kinologais dirbsiantys oro uostuose ir gegužę vyksiančiuose šventiniuose pergalės prieš nacistinę Vokietiją metinių renginiuose, bus privalomai vakcinuojami.

Maskva deda daug pastangų užsienyje populiarinti rusišką vakciną nuo pandeminio koronaviruso „Sputnik V“, sulaukusią skeptiškų vertinimų ne tik daugelyje Vakarų šalių, bet ir pačioje Rusijoje.

Rusija šią vakciną įregistravo pernai rugpjūtį, dar neatlikusi didelio masto klinikinių bandymų. Dėl šios priežasties Vakarų ir kai kurie Rusijos ekspertai reiškė susirūpinimą dėl per didelės skubos kuriant šį preparatą, o kritikai jį apibūdino kaip priemonę Rusijos geopolitinei įtakai padidinti.

Vėliau Rusija užregistravo dar dvi vakcinas nuo COVID-19.

Autoritetingas medicinos žurnalas „The Lancet“ vasario pradžioje paskelbė tyrimų rezultatus, rodančius, kad „Sputnik V“ yra saugi ir kad jos veiksmingumas viršija 90 procentų.

Maskva kreipėsi į Europos vaistų agentūrą (EVA) su prašymu išduoti leidimą naudoti šį preparatą 27-iose Europos Sąjungos valstybėse. EVA dar vertina šią vakciną.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai