Lapkričio 20, 2022
R. Sunakas: JK Kyjivą rems iki Ukrainos pergalės

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) šeštadienį viešėdamas Ukrainos sostinėje pažadėjo, kad jo šalis stovės Kyjivo pusėje, „kol Ukraina laimės“.

„Šiandien esu čia, kad pasakyčiau, jog Jungtinė Karalystė ir toliau jus palaikys, kol Ukrainoje bus užtikrinta taika ir saugumas, kurių jai reikia ir kurių ji nusipelno“, – kalbėjo R. Sunakas per bendrą spaudos konferenciją su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu.

Britų premjeras paskelbė apie naują 50 mln. svarų sterlingų (57,5 mln. eurų) vertės oro gynybos paketą, teigiama Dauningo gatvės pranešime.

Į paketą įeina aviacijos ginkluotė, radarai ir kovos su bepiločiais orlaiviais įranga, sakė R. Sunakas.

Ukraina paprašė daugiau oro gynybos sistemų, Rusijai atakuojant jos energetikos infrastruktūrą.

Tai buvo pirmasis naujojo JK vadovo vizitas į Kyjivą. Londonas yra tvirtas Kyjivo sąjungininkas nuo pat puolimo pradžios vasarį.

„Gilus nuolankumo jausmas apėmęs mane šiandien būnant su jumis jūsų šalyje. Ukrainos žmonių drąsa yra įkvėpimas pasauliui“, – sakė R. Sunakas.

„Ateinančiais metais savo anūkams pasakosime jūsų istoriją apie tai, kaip išdidūs ir suverenūs žmonės atsilaikė prieš siaubingą puolimą, kaip jūs kovojote, aukojotės ir nugalėjote“, – pridūrė JK premjeras.

Bendroje spaudos konferencijoje V. Zelenskis gyrė „prasmingą ir naudingą vizitą abiem mūsų šalims“.

Jis sakė, kad jiedu aptarė „Europos ir Ukrainos energetinio saugumo apsaugos galimybes“ ir „mūsų galimybes apsaugoti Ukrainos dangų, taip pat bendradarbiavimą gynybos srityje apskritai“.

Socialiniame tinkle „Twitter“ V. Zelenskis rašė: „Su tokiais draugais, kaip jūs, esame įsitikinę savo pergale.“

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai