Rugsėjo 15, 2023
Princesės Dianos megztinis su juoda avele aukcione parduotas už 1,1 mln. dolerių

Legendinis raudonas megztinis, kurį princesė Diana dėvėjo netrukus po sužadėtuvių su tuomet dar princu Charlesu (Karoliu), buvo parduotas už 1,1 mln. dolerių (1,03 mln. eurų), ketvirtadienį pranešė aukcionų namai „Sotheby's“.

Pirmą kartą su šiuo megztiniu, išmargintu dešimtimis baltų ir viena juoda avele, devyniolikmetė Diana Spencer (Diana Spenser) pasirodė 1981 metų birželį įvykusiose polo varžybose.

Žaismingas megztinis tapo vienu garsiausių Dianos dėvėtų drabužių, kuris, žvelgiant retrospektyviai, tarsi išpranašavo nelengvą jos, kaip Britanijos karališkosios šeimos narės, kelią.

Drabužis itin didelio susidomėjimo sulaukusiame internetiniame aukcione galiausiai buvo parduotas už 1,1 mln. dolerių (įskaitant mokesčius ir komisinius).

Kaina yra daugiau nei dešimt kartų didesnė už „Sotheby's“ prieš pardavimą nustatytą 50–80 tūkst. JAV dolerių (46-75 tūkst. eurų) pradinę sumą. 

Dalyviams nuolat keliant kainą aukciono namai pardavimą pratęsė keliomis minutėmis, o per paskutines 15 minučių kaina astronomiškai šoktelėjo nuo 190 tūkst. dolerių (178 tūkst. eurų) iki 1,1 mln. dolerių.

Pasak „Sotheby's“, tai didžiausia kada nors aukcione pasiūlyta kaina už princesei Dianai priklausiusį drabužį ir apskritai vertingiausias kada nors aukcione parduotas megztinis. Prieš tai Dianos drabužių kainos rekordas priklausė vakarinei suknelei, aukcione parduotai už 604 800 JAV dolerių (567 tūkst. eurų).

„Juodos avelės“ megztinį sukūrė tuo metu mažai žinomos dizainerės Sally Muir (Sali Mjuir) ir Joanna Osborne (Džoana Osborn) bei jų mezgimo įmonė „Warm and Wonderful“, vėliau išgarsėjusi visame pasaulyje.

Kelios savaitės po to, kai Diana buvo su juo nufotografuota, dizainerės gavo laišką su informacija, kad viena rankovė kažkiek nukentėjo, ir klausimu, ar galima jį pataisyti arba pakeisti.

Dizainerės nusiuntė Dianai naują megztinį, su kuriuo ji vėliau buvo nufotografuota per vienas 1983 metų polo varžybas, ir manė, kad pirmasis buvo pataisytas ir išsiųstas kokiam nors klientui, bet šių metų kovą J. Osborne surado jį dėžutėje savo palėpėje.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai