Gegužės 12, 2023
Portugalijos parlamentas įteisino eutanaziją

Portugalija po ilgų ginčų penktadienį priėmė įstatymą, kuriuo įteisinama eutanazija didelių kančių patiriantiems ir nepagydomomis ligomis sergantiems žmonėms, prisijungusi prie vos keleto pasaulio valstybių, kurios jau žengė tokį žingsnį.

Eutanazijos įteisinimo klausimas gerokai suskaldė katalikišką šalį, o prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa (Marselu Rebelu de Soza), uolus katalikas ir konservatorius, tvirtai jam prieštaravo.

Pagal įstatymo nuostatas, vyresniems nei 18 metų žmonėms bus leidžiama prašyti pagalbos numirti, jeigu jie serga mirtina liga ir patiria nepakeliamų kančių.

Įstatymas bus taikomas tik tiems asmenims, kurie patiria nuolatinį ir nepakeliamą skausmą, išskyrus atvejus, kai nusprendžiama, kad jie nėra protiškai įgalūs priimti tokį sprendimą.

Be to, įstatymas bus taikomas tik šalies piliečiams ir jos teritorijoje teisėtai gyvenantiems asmenims ir nebus taikomas užsieniečiams, kurie galėtų vykti į šalį norėdami pasinaudoti galimybe nusižudyti prižiūrint gydytojui.

Įstatymo projektą dėl eutanazijos parlamentas per pastaruosius trejus metus tvirtino keturis kartus, tačiau dėl prezidento nepritarimo jis kaskart buvo grąžinamas peržiūrai dėl atitikties Konstitucijai.

Galutinė įstatymo versija penktadienį buvo priimta ją parėmus valdantiesiems socialistams, kurie parlamente turi absoliučią daugumą.

„Tvirtiname įstatymą, kuris jau buvo kelis kartus patvirtintas didžiule balsų dauguma“, – pareiškė eutanazijos įteisinimą aktyviai propaguojanti parlamentarė socialistė Isabel Moreira (Izabel Moreira).

Pasirašyti naują įstatymą prezidentas turi per savaitę. Pasak Portugalijos žiniasklaidos, jis galėtų įsigalioti iki rudens.

„Pagaliau priartėjome prie ilgos kovos pabaigos“, – anksčiau šią savaitę naujienų agentūrai AFP pareiškė I. Moreira.

Eutanaziją ir asistuojamąją savižudybę šiuo metu leidžia vos keletas šalių, įskaitant Beniliukso valstybes ir Portugalijos kaimynę Ispaniją.

BNS inf.

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai