Liepos 17, 2017
Mirtina liga sergantis britas teisme kovoja dėl teisės į eutanaziją
Noel Conway. © Foto: Twitter.

Vienas britas, sergantis mirtina motorinių neuronų liga, pirmadienį Londono Aukštojo Teismo paprašė, kad jam būtų leista nutraukti sau gyvenimą.

Noelis Conway (Noelis Konvėjus) prieštarauja Didžiojoje Britanijoje galiojančiam eutanazijos draudimui, ir tvirtina, kad jis yra nesuderinamas su žmogaus teisėmis.

67 metų N.Conway degeneracinė liga buvo diagnozuota 2014-aisiais. Medikai prognozuoja, kad jis neišgyvens nė metų. Vyro teigimu, kadangi jam liko gyventi mažiau kaip pusmetis, o jis tebėra tinkamos psichinės būklės tokiam sprendimui priimti, norėtų turėti galimybę „taikiai ir oriai“ numirti savo pasirinktu metu.

„Žinau, kad bet kokiu atveju mirsiu, tačiau kaip ir kada (tai įvyks), turėčiau nuspręsti aš pats“, – pareiškė jis.

2014 metais Britanijos Aukščiausiasis Teismas atmetė kito vyriškio prašymą panaikinti eutanazijos draudimą. Teismas tąkart pareiškė, kad prieš teismams priimant kokius nors sprendimus, visus klausimus, susijusius su pagalba numirti, turėtų apsvarstyti šalies parlamentas.

Įstatymų leidėjai kol kas nesutinka pakeisti 1961-ųjų Savižudybės akto, kuris draudžia padėti nusižudyti kitiems asmenims.

Neįgaliųjų teisių grupės atstovai „Not Dead Yet U.K.“ teigė užjaučiantys N.Conway, tačiau sakė nepritariantys bandymui pakeisti minėtą teisės aktą.

„To įstatymo pakeitimas yra gąsdinanti perspektyva didžiajai daliai neįgaliųjų ir sergančiųjų mirtinomis ligomis, kurie labai stengiasi pasiekti lygybę visiems“, – teigė vienas iš „Not Dead Yet U.K.“ įkūrėjų Philas Friendas (Filas Frendas).

N.Conway bylą trijų teisėjų kolegija turėtų nagrinėti iki penkių dienų, tačiau jų spendimas bus paskelbtas tik po kelių savaičių.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai