Rugsėjo 17, 2023
Martynas Levickis tapo Londono Karališkosios Muzikos Akademijos profesoriumi

“Didžiuojuosi galėdamas pranešti, kad buvau paskirtas vizituojančiu profesoriumi Karališkojoje muzikos akademijoje, mano Alma Mater Londone! – savo Facebook paskyroje džiugia žinia pasidalino garsusis Lietuvos akordeonistas Martynas Levickis. “Jaučiuosi kaip grįžęs namo po ilgo laiko, be to, didžiulė garbė prisijungti prie šios prestižinės institucijos ir akordeono katedros, kurią įsteigė ir kuriai vadovauja mano profesorius Owen Murray. Nekantrauju pasidalinti savo aistra muzikai su talentingais studentais ir, tikiuosi, ne tik puoselėsiu gilią tradiciją, bet ir įpūsiu naujų vėjų!”

Martynas Levickis savo studijas baigė būtent šioje prestižinėje Londono Karališkojoje Muzikos Akademijoje (Royal Academy of Music). Jau 2016-aisiais jis buvo pripažintas garbingu asocijuotu šios akademijos nariu - tai titulas, suteikiamas buvusiems studentams, kurie sėkmingai vykdo karjerą muzikos pasaulyje ir gali didžiuotis pasiekimais profesinėje sferoje.

Kaip rašoma LRT.lt portale, profesorius Owenas Murray, kuris anksčiau mokė Martyną pirmiausia neoficialiai paklausė, ar jis priimtų tokią pareigą. 

“Žinoma, sutikau. Po to, gavau oficialų kvietimą iš Londono Karališkosios Muzikos Akademijos tapti vizituojančiu profesoriumi. Reagavau kaip vaikas. Tokios emocijos retai mane pasiekia. Tai buvo tikrai jautrus momentas. Neslėpsiu, kad pedagoginis darbas mane traukia, ir tikėjausi, kad galbūt kada nors sulauksiu tokio kvietimo. Neįtikėtina, kad tai įvyko dabar. Tačiau tai, turbūt, pasirinkta dėl pastarųjų mano karjeros metų, kurie buvo pilni veiklos ir pasiekimų. Tai yra labai simboliška gauti kvietimą būtent šiuo metu”, - M. Levickį cituoja LRT.lt.

Šiais darbingais metais jis dirbo Vokietijos klasikinės muzikos festivalyje "Festspiele Mecklenburg-Vorpommern" ir turėjo rezidento statusą. O spalio 8 dieną svarbiausioje Europos klasikinės muzikos apdovanojimų ceremonijoje "Opus Klassik", jis bus pripažintas metų instrumentalistu, rašo LRT.lt.

Pasak Martyno, naujosios pareigos nevers keisti nei gyvenamosios vietos Berlyne, nei koncertų grafikų.

 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai