Balandžio 21, 2023
Kaltinimai aktoriui A. Baldwinui dėl netyčinio nužudymo bus atmesti

Prokurorai atmes kaltinimus Alecui Baldwinui (Alekui Boldvinui) dėl netyčinio operatorės nužudymo mažo biudžeto vesterno „Rastas“ (Rust) filmavimo aikštelėje ir užsiminė apie naujus tyrimo metu paaiškėjusius faktus, tačiau įspėjo, kad aktorius dar nėra išteisintas.

Specialiųjų prokurorų Kari Morrissey (Keiri Morisėj) ir Jasono Lewiso (Džeisono Luiso) teigimu, filmo ginklininkei Hannah Gutierrez Reed (Hanai Gutjeres Rid) kaltinimas netyčiniu nužudymu lieka nepakeistas. Penktadienį valstijos apygardos teisme buvo paskirtas internetinis posėdis abiem kaltinamiesiems.

„Paaiškėjo naujų faktų, jie reikalauja tolesnio tyrimo ir teismo ekspertizės, – ketvirtadienį pranešime spaudai teigė prokurorai, šių faktų nedetalizuodami. – Sprendimas neatleidžia p. Baldwino nuo baudžiamosios kaltės ir kaltinimai gali būti pateikti iš naujo. Toliau aktyviai tęsime tolesnį tyrimą.“

A. Baldwino advokatai pirmieji pranešė, kad prokurorai keičia kaltinimus. Tai svarbus pasikeitimas Holivudo garsenybei, nes vos prieš kelis mėnesius aktoriui grėsė ilgi laisvės atėmimo metai.

„Džiaugiamės sprendimu nutraukti Alecui Baldwinui iškeltą bylą ir raginame tinkamai ištirti šio tragiško įvykio faktus ir aplinkybes“, – pareiškime teigė gynėjai Luke'as Nikasas (Liukas Nikasas) ir Alexas Spiro (Aleksas Spairas).

2021 metų spalį per filmo repeticijas Naujojoje Meksikoje A. Baldwinas laikė revolverį „Colt“ ir šis iššovė. Išlėkusi kulka pražudė 42 metų operatorę Halyną Hutchins (Halyną Hačins) ir sužeidė režisierių Joelį Souzą (Džoelį Sozą).

Buvusi serialo „Roko 30“ (30 Rock) žvaigždė anksčiau taip pat tvirtino, kad nespaudė gaiduko, bet FTB šaunamųjų ginklų ekspertai teigė, kad tai neįmanoma.

Režisieriaus padėjėjas Davidas Hallsas (Deividas Holsas), kuris padavė A. Baldwinui ginklą ir pasakė, kad jis „šaltas“ – kitaip tariant, saugus – anksčiau sutiko pripažinti savo kaltę dėl neatsargaus mirtino ginklo panaudojimo.

Jam paskirta lygtinė bausmė ir pusės metų bandomasis laikotarpis.

Redaktorė Miglė Giri, BNS

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai