Spalio 28, 2021
JK vyriausybė atnaujino ekonomikos augimo prognozes šiems metams iki 6,5 proc.

Didžiosios Britanijos ekonomika šiais metais atsigaus 6,5 proc., o 2022 metais augimas šiek tiek sulėtės, trečiadienį paskelbtoje biudžeto ataskaitoje teigė finansų ministras Rishi Sunakas (Rišis Sunakas).

Paskelbta 2021 metų prognozė yra daug didesnė nei kovo mėnesį prognozuotas 4 proc. augimas, tačiau ministras pridūrė, kad kitais metais tempas sulėtės iki 6 procentų.

Pasak R. Sunako, JK ekonomika metų sandūroje grįš į iki pandemijos buvusį lygį. Kartu ministras pripažino, jog „šalies gyventojai yra susirūpinę dėl pasaulinės infliacijos“, kuri sparčiai auga ekonomikai vėl atsinaujinus po karantino.

R. Sunakas prognozavo, kad JK metų infliacija kitais metais padidės iki vidutiniškai 4 proc., palyginti su šiuo metu fiksuojama 3,1 proc. infliacija, o kainų kilimą skatina sparčiai didėjančios energijos sąnaudos ir tiekimo apribojimai.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos ekonomikos augimo lūkesčiai šiais metais yra palankūs, palyginti su didžiausia Europos ekonomika Vokietija, kuri trečiadienį prognozavo, kad jos bendrasis vidaus produktas (BVP) 2021 metais padidės maždaug 2,6 procento.

Vokietijos vyriausybė teigė, kad lėtesnį nei tikėtasi Vokietijos atsigavimą po pandemijos sukelto nuosmukio praėjusiais metais daugiausia lemia kliūtys pasaulinėse tiekimo grandinėse.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai