Balandžio 21, 2023
JK vicepremjeras laukia R. Sunako verdikto dėl tyrimo dėl tarnautojų engimo

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) ketvirtadienį sprendžia savo pavaduotojo Dominico Raabo (Dominiko Rabo) likimą po to, kai baigėsi tyrimas dėl galimai konservatorių ministro vykdyto engimo.

D. Raabas, kuris yra teisingumo sekretorius ir ministro pirmininko pavaduotojas, užsitraukė nemalonę dėl to, kad galimai engė valstybės tarnautojus trijuose skirtinguose vyriausybės departamentuose.

Ši kontroversija R. Sunaką persekioja dar nuo tada, kai spalį jis pakeitė premjero kėdėje Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną) ir pažadėjo vyriausybėje atkurti „sąžiningumą, profesionalumą ir atskaitomybę“.

Lapkritį R. Sunakas paskyrė teisininką Adamą Tolley'ų (Adamą Tolejų), kad šis išnagrinėtų du oficialius skundus dėl D. Raabo.

Vėliau pasirodė daugiau su ministru dirbusių valstybės tarnautojų skundų.

A. Tolley'us ketvirtadienio rytą išsiuntė savo ataskaitą R. Sunakui, patvirtino ministro pirmininko atstovas spaudai.

„Ministras pirmininkas atidžiai svarsto ataskaitos išvadas“, – sakė jis žurnalistams ir atsisakė pasakyti, kada jos bus paskelbtos.

Tikimasi, kad jei A. Tolley'us patvirtins skundus, D. Raabas bus atleistas iš pareigų, o R. Sunakui ir konservatoriams jau dabar gresia dideli pralaimėjimai gegužės 4 dieną vyksiančiuose vietos savivaldos rinkimuose.

Sausio pabaigoje ministras pirmininkas atleido turtingą Konservatorių partijos pirmininką Nadhimą Zahawi (Nadimą Zahavį) po to, kai buvo atliktas tyrimas dėl jo mokesčių reikalų.

Kalbėdamas apie staigų N. Zahawi atleidimą, R. Sunakas įspėjo, kad iškart  imsis veiksmų, jei gaus įtikinamų duomenų apie D. Raabo nusižengimus.

Tačiau prieš rinkimus opozicijos partijos veikiausiai kels naujų klausimų dėl R. Sunako politinio apsisprendimo spalio mėnesį palikti dirbti D. Raabą ir vėl paskirti prieštaringai vertinamą vidaus reikalų ministrę Suelą Braverman (Sjuelą Breiverman).

Jei D. Raabas pasitrauks, R. Sunakas turės anksčiau nei tikėtasi pertvarkyti kabinetą, tačiau kyla abejonių, ar jis išlaikys iš esmės reprezentacinį ministro pirmininko pavaduotojo vaidmenį.

Pranešama, kad po kritikos dėl lyčių disbalanso jo vadovaujamoje komandoje R. Sunakas, jei atleis D. Raabą, į teisingumo sekretoriaus postą greičiausiai paskirs moterį.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai