Rugsėjo 9, 2023
JK policija sulaikė iš kalėjimo pabėgusį ir terorizmu kaltinamą asmenį

Jungtinės Karalystės policija šeštadienį sulaikė vyrą, kuris anksčiau šią savaitę pabėgo iš Londono kalėjimo ir yra kaltinamas terorizmu.

„Metropoliteno policijos pareigūnai sulaikė Danielį Abedą Khalife'ą (Danielį Abedą Chalidą). Pareigūnai jį sulaikė šiandien prieš pat 11 val. ryto (13 val. Lietuvos laiku) Čisiko rajone ir šiuo metu jis yra policijos areštinėje“, – socialiniame tinkle „X“ nurodė policija. 

JK ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas), kuris šiuo metu yra Indijoje ir dalyvauja Didžiojo dvidešimtuko (G-20) aukščiausiojo lygio susitikime, šalies žiniasklaidai sakė, kad jam buvo itin džiugu išgirsti šią žinią.

„Dėkoju policijos pareigūnams už fantastišką darbą per pastarąsias kelias dienas“, – pridūrė jis. 

D. A. Khalife'as vilkėjo virtuvės darbuotojo uniformą – baltus marškinėlius ir raudonas languotas kelnes – kai pabėgo iš perpildyto Viktorijos laikų kalėjimo Londono pietuose, pranešė policija.

Manoma, kad jam pavyko pasprukti įsikibus į krovininio furgono dugną.

Jo dingimas sukėlė didžiulę paiešką, o dėl baimės, kad jis gali bandyti pabėgti iš šalies, buvo surengti papildomi saugumo patikrinimai jūrų ir oro uostose. 

Vis dėlto po to, kai jis buvo pastebėtas pietvakarių Londone, šeštadienį jis buvo sulaikytas Čisiko rajone.

21 metų D. A. Khalife'as kaltinamas tuo, kad padėjo netikrų bombų vienoje karinėje bazėje ir pažeidė JK įstatymą dėl valstybės paslapčių rinkdamas informaciją, galinčią praversti priešui.

Po to, kai anksčiau šiais metais buvo sulaikytas, jis buvo pašalintas iš britų kariuomenės. Kaltinimus neigiančio D. A. Khalife'as teismo procesas turi prasidėti lapkritį.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai