Gruodžio 3, 2021
JK per pandeminę paramos verslui schemą galėjo būti pasisavinta 4,9 mlrd. svarų

JK vyriausybės skubėjimas suteikti verslui paskolų prasidėjus COVID-19 pandemijai lėmė sukčiavimą, kurio vertė apytikriai siekia 4,9 mlrd. svarų (5,7 mlrd. eurų), penktadienį pranešė šalies viešųjų išlaidų priežiūros institucija.

Didžiosios Britanijos Nacionalinės audito tarnybos (NAO) ataskaitoje teigiama, kad „prioriteto teikimo greičiui įtaka didelio masto sukčiavimams yra akivaizdi“.

Ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) konservatorių vyriausybė praėjusį mėnesį jau buvo apskaičiavusi, kad jos schema „Bounce Back Loan Scheme“, skirta padėti mažesnėms įmonėms koronaviruso protrūkio metu greičiau gauti finansavimą, paskatino bangą melagingų paraiškų, kurių bendra vertė siekia 5,7 mlrd. eurų.

„Kovos su sukčiavimu priemonės įgyvendintos per lėtai, kad būtų veiksmingai užkirstas kelias sukčiavimui“, – penktadienį pareiškė prievaizdė.

NAO teigimu, „schema palengvino greitesnį skolinimą, pašalindama kredito ir atitikimo reikalavimams patikrinimus ir leisdama įmonėms savarankiškai pasitvirtinti paraiškas“.

Pasak institucijos, vyriausybė taip pat atsisakė papildomų kovos su sukčiavimu priemonių, kai schemos galiojimas buvo pratęstas.

Pagal minėtą schemą vyriausybė pasiūlė iki 50 tūkst. svarų, arba ne daugiau kaip 25 proc. įmonės metinės apyvartos siekiančias paskolas, skirtas padėti išgyventi pandemiją.

Lapkričio pabaigoje vyriausybės paskelbtais duomenimis, iš viso buvo paskolinta 46 mlrd. svarų, o iš neteisėtai paskolas gavusių įmonių buvo atgauta tik apie 3,5 mln. svarų.

Be to, gali būti, kad ne visoms įmonėms, kurios teisėtai skolinosi pagal schemą, pavyks grąžinti paskolas.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai