Kovo 22, 2021
JK paskiepyta pusė visų suaugusių šalies gyventojų

Didžiosios Britanijos vyriausybė šeštadienį „didžiule sėkme“ pavadino savo vakcinavimo nuo COVID-19 programą, paskelbusi, kad jau paskiepyta pusė visų suaugusių šalies gyventojų.

Sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas (Matas Hankokas) sakė, kad gruodžio pradžioje pradėta didžiausia vakcinavimo kampanija per šalies istoriją juda „didžiuliais šuoliais“.

Penktadienį šalyje buvo paskiepyta rekordiškai daug žmonių, tarp jų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas). Pirmoji „AstraZeneca“ vakcinos dozė jam buvo suleista toje pačioje Londono ligoninėje, kurioje jis beveik prieš metus kovojo su COVID-19 dėl savo gyvybės.

Britanijoje jau paskiepyta beveik 27 mln. žmonių; praėjusią savaitę per dieną vidutiniškai būdavo sunaudojama po 421 tūkst. skiepų dozių.

Tačiau Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) Anglijoje šią savaitę laiške įspėjo vakcinavimo centrus, kad nuo kovo 29-osios keturias savaites skiepų dozių bus „reikšmingai“ mažiau dėl nepakankamo tiekimo iš Indijos Serumų instituto – didžiausio pasaulyje vakcinų gamintojo.

Tai reiškia, kad kitą skiepijimo kampanijos etapą, kuriame dalyvaus penktą dešimtį metų einantys žmonės, reikės atidėti iki gegužės.

Tačiau vyriausybė tvirtina, kad tai nesužlugdys jos plano artimiausiais mėnesiais švelninti karantino suvaržymus.

„Labai džiaugiuosi galėdamas pasakyti jums, kad jau paskiepijome pusę Jungtinės Karalystės suaugusiųjų. Tai didžiulė sėkmė“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame vaizdo įraše sako M. Hancockas.

„Tai labai svarbu, nes ši vakcina yra mūsų kelias iš šios pandemijos“, – pridūrė jis.

Redaktorė Miglė Giri, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai