Vasario 23, 2021
JK nedarbo lygis ūgtelėjo iki 5,1 proc.

Nedarbo lygis Didžiojoje Britanijoje per paskutinį 2020 metų ketvirtį padidėjo iki 5,1 proc., parodė antradienį paskelbti oficialūs duomenys, su koronavirusu susijusioms ribojamosioms priemonėms toliau varžant ekonominę veiklą.

Palyginimui, rugsėjo–lapkričio mėnesiais fiksuotas 5 proc. nedarbo lygis – didžiausias per puspenktų metų, sakoma Nacionalinės statistikos tarnybos (ONS) pranešime.

Analitikai prognozuoja, kad nedarbas dar labiau išaugs, kai balandžio pabaigoje nustos galioti JK vyriausybės schema, pagal kurią darbo užmokestis mokamas milijonams privataus sektoriaus darbuotojų.

JK iždo kancleris Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) antradienį užsiminė apie tolesnę paramą užimtumui ateinančiais mėnesiais, kai Anglija kovo pradžioje pradės švelninti jau trečiąjį karantiną.

Tikimasi, kad informacija apie metinį biudžetą bus pateikta kitą savaitę.

„Žinau, kokie neįtikėtinai sunkūs buvo visi praėję metai, o kiekvienas prarastas darbas yra asmeninė tragedija“, – sakoma iždo kanclerio pranešime.

„Štai kodėl visos krizės metu stengėmės daryti viską, ką galime, kad apsaugotume darbo vietas ir pragyvenimo šaltinius“, – pridūrė jis.

„Kitą savaitę pristatydamas biudžetą, išdėstysiu kitą mūsų darbo vietų išlaikymo plano etapą ir paramą, kurią suteiksime per likusią pandemijos dalį ir per ekonomikos atsigavimo etapą“, – pažymėjo R. Sunakas.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pirmadienį pristatė keturių žingsnių planą, numatantį, kaip bus švelninami apribojimai, išreikšdamas viltį, kad gyvenimas gali grįžti į įprastas vėžes iki birželio pabaigos.

Pareiškime parlamentui jis kalbėjo apie „laipsnišką ir atsargų“ požiūrį į apribojimų atšaukimą Anglijoje, pradedant nuo mokyklų atidarymo kovo 8 dieną, o nebūtinų prekių parduotuvių – balandžio 12-ąją.

ONS antradienį pridūrė, kad 5,1 proc. siekiantis nedarbo lygis buvo 1,3 procentinio punkto didesnis nei paskutinį 2019 metų ketvirtį.

Šių metų sausio–vasario mėnesiais darbuotojų skaičius šalyje sumažėjo 726 000.

BNS inf.

Raktažodžiai: Darbas LondoneDarbas Anglijoje

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai