Gegužės 5, 2022
JK atkerta Rusiją nuo savo sąskaitybos ir viešųjų ryšių paslaugų

Londonas trečiadienį paskelbė, kad nebeleis Rusijai naudotis Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiomis paslaugomis, įskaitant sąskaitybą, ir įves sankcijas prokremliškoms žiniasklaidos priemonėms bei jų žurnalistams, rengiančioms reportažus apie Maskvos invaziją iš Ukrainos teritorijos.

„Apribodami Rusijos galimybes naudotis mūsų pasaulinės klasės valdymo konsultantų, finansininkų ir viešųjų ryšių firmų paslaugomis, didiname ekonominį spaudimą Kremliui keisti kursą“, – sakoma JK verslo sekretoriaus Kwasi Kwartengo (Kvazio Kvartengo) pareiškime.

Vyriausybė Londone nurodo, kad JK verslas užtikrina 10 proc. Rusijos importo paslaugų sektoriuje ir kad JK dabar taiko sankcijas daugiau kaip 1,6 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų.

Rusija atsakė analogiškomis sankcijomis.

„Rusijos atribojimas nuo britų paslaugų padidins spaudimą Kremliui ir galiausiai padės užtikrinti, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nepasisektų Ukrainoje“, – sakė užsienio reikalų sekretorė Liz Truss (Liz Tras).

Ji taip pat paskelbė apie 63 sankcijas, įskaitant turto įšaldymą ir kelionių draudimą, žiniasklaidos organizacijoms, atsakingoms už tai, ką ji pavadino „Kremliaus šešėlinių „trolių“ ūkių taktika“.

Naujuoju įstatymu socialinės žiniasklaidos kompanijos, interneto paslaugų teikėjai ir programėlių parduotuvės bus įpareigoti blokuoti Kremliaus remiamų naujienų organizacijų RT ir „Sputnik“, kurių televizijos transliacijos jau uždraustos, turinį.

Kelionių draudimas bus taikomas „svarbiems“ asmenims, dirbantiems Rusijos valstybinėje televizijoje „Pervyj kanal“ ir kitose „strateginėse propagandos organizacijose“, taip pat karo korespondentams, esantiems su rusų pajėgomis Ukrainoje.

„Žinoma, kad „Pervyj kanal“ skleidžia dezinformaciją Rusijoje, teisina Putino neteisėtą invaziją vadindamają „specialiąja karine operacija“, – sakoma pareiškime.

„JK ir toliau glaudžiai dirbs su socialinės žiniasklaidos platformomis ir sąjungininkais, kad atskleistų, demaskuotų ir atremtų Kremliaus dezinformacijos operaciją“, – sakoma jame.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: UkrainaLondonasAnglijaPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai