Kovo 11, 2021
Europos vaistų agentūra patvirtino „Johnson & Johnson“ vakciną nuo COVID-19

Europos Sąjungos farmacijos priežiūros tarnyba ketvirtadienį patvirtino bendrovės „Johnson & Johnson“ sukurtą vakciną nuo koronaviruso, tapusią ketvirtu tokio pobūdžio preparatu, kuriam buvo suteiktas sąlyginis leidimas platinti 27 šalių Bendrijoje.

„Tai pirmoji vakcina, kurią galima suleisti viena doze“, – sakoma Amsterdame įsikūrusios Europos vaistų agentūros (EVA) vadovės Emer Cooke (Emer Kuk) pranešime.

EVA pranešė rekomenduojanti leisti vakciną naudoti visiems vyresniems nei 18 metų žmonėms, kai „nuodugniai įvertinus“ „Johnson & Johnson“ pateiktus duomenis nustatyta, kad vakcina atitinka veiksmingumo, saugumo ir kokybės kriterijus.

„Pateikus šią naujausią teigiamą išvadą, visos Europos Sąjungos valdžios institucijos turės dar vieną papildomą pasirinkimą, kovojant su pandemija ir apsaugant savo piliečių gyvybes bei sveikatą“, – sakė E. Cooke.

Iki šiol EVA yra patvirtinusi bendrovių „Pfizer“-„BioNTech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinas, tačiau jomis skiepijant reikia dviejų dozių, suleistų kelių savaičių intervalu.

Kaip nurodoma pranešime, „Johnson & Johnson“ vakcinos efektyvumas siekia 67 procentus.

JAV Maisto ir vaistų administracija „Johnson & Johnson“ vakciną patvirtino vasario pabaigoje. Sveikatos ekspertai tikisi, kad vienos dozės vakcina paspartins visame pasaulyje vykdomą skiepijimo nuo COVID-19 procesą, ypač turint omenyje pastaraisiais mėnesiais plintančias naujas viruso atmainas.

Europos Sąjunga susidūrė su iššūkiais, siekiant greitai išplatinti vakciną ir paskiepyti pažeidžiamiausius visuomenės narius. Pagal skiepijimo apimtis Bendrija rikiuojasi eilėje po Izraelio, Jungtinės Karalystės, Čilės ir JAV.

Praėjusią savaitę Europoje nustatyta apie milijoną naujų užsikrėtimo atvejų, 9 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę. Be to, atvejų šuolis nutraukė šešias savaites fiksuotą naujų užsikrėtimų mažėjimą. Pasaulio sveikatos organizacijos Europos biuras tai iš dalies sieja su naujomis atmainomis, įskaitant ir „britiškąjį“ viruso variantą, kuris, manoma, plinta 50 proc. sparčiau.

Trijuose žemynuose vykdytas „Johnson & Johnson“ vakcinos tyrimas rodo, kad ji 85 proc. veiksmingumu apsaugo nuo sunkių formų ligos, hospitalizacijos ir mirties. Ši apsauga išliko stipri net tokiose šalyse kaip Pietų Afrika, kur buvo nustatyti variantai, kurie, atrodo, yra mažiau jautrūs kitoms licencijuotoms vakcinoms, įskaitant ir „AstraZeneca“.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasPasaulis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai