Vasario 2, 2024
E. Bajarūnas teigia nesijaučiąs pažeidęs įstatymą, VTEK sprendimą svarsto skųsti teismui

Diplomatas Eitvydas Bajarūnas sako nesijaučiantis pažeidęs įstatymus, kai už ambasados lėšas su prezidentu lankėsi miuzikle, ir svarsto skųsti nepalankų etikos sargų sprendimą.

Taip jis kalbėjo antradienį Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) konstatavus, kad diplomatas ir prezidentas Gitanas Nausėda savo veiksmais pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.

„Dar laukiu detalesnio išvadų teksto. Nepritariu sprendimui ir nesijaučiu pažeidęs įstatymus. Atvirkščiai, sąžiningai vykdžiau savo pareigas. Jokios naudos negavau, vykdžiau ambasadoriaus pareigas. Galvosiu apie būdus apginti savo garbę, tarp kurių – skųsti šį VTEK sprendimą Regionų administraciniam teismui“, – BNS antradienį perduotame komentare teigė E. Bajarūnas.

VTEK antradienį nustatė, kad G. Nausėdos ir E. Bajarūno apsilankymas miuzikle Londone pernai buvo privataus pobūdžio, o už jį sumokėta ambasados lėšomis.

Atlikusi tyrimą, komisija nusprendė, kad G. Nausėda pasinaudojo savo statusu ir padėtimi asmeninei naudai – bilietams į spektaklį – gauti, o bilietus jam ir jo žmonai pripažino neteisėta dovana, kurią priimti draudžia minėtas įstatymas.

Tuo metu E. Bajarūną VTEK pripažino pažeidus įstatymo nuostatas, įpareigojančias nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti tarnybines pareigas. Šios nuostatos taip pat draudžia tarnybines pareigas ir tarnybinį statusą naudoti asmeninei naudai gauti bei naudotis ir leisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Pernai pavasarį G. Nausėdai lankantis Londone, ambasadorius Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas pakvietė jį su sutuoktine į miuziklą „Operos Fantomas“, o bilietus nupirko už ambasados pinigus.

Vėliau ambasadorius teigė, kad tai buvo nesusipratimas, kurį ištaisė ir sumokėjo iš savo lėšų. Bilietai kainavo 1,6 tūkst. eurų. 

Autorius Augustas Stankevičius, BNS

Raktažodžiai: LondonasAmbasada

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai