Rugpjūčio 4, 2021
Britanijoje pradeda veikti „Erasmus“ pakeisianti studentų mainų schema

Jungtinėje Karalystėje po „Brexito“ daugiau nei 40 tūkst. jaunų suaugusiųjų prisijungė prie naujos mainų programos, kad galėtų dirbti ir mokytis visame pasaulyje, trečiadienį pranešė pareigūnai, vyriausybei pasitraukus iš ES studentų mainų iniciatyvos.

Naujoji programa pavadinta britų matematiko Alano Turingo (Alano Tiuringo), 1941 metais padėjusio įveikti nacių šifravimo mašinų „Enigma“ kodą, vardu.

Turingo programoje universitetų studentams numatyta 28 tūkst. vietų  – gerokai daugiau nei 18,3 tūkst. vietų, skirtų Europos Sąjungos „Erasmus“ programoje 2018–2019 mokslo metais.

Be to, į šią programą įtrauktos šalys, esančios už Europos ribų, įskaitant Kanadą, Japoniją, Jungtines Valstijas. Beveik pusė šios programos dalyvių yra iš mažiau galimybių turinčių šeimų, nurodė JK vyriausybė.

„Iki šiol šia galimybe neproporcingai džiaugėsi labiausiai privilegijuotieji “, – sakoma JK švietimo sekretoriaus Gavino Williamsono (Geivino Viljamsono) pareiškime.

„Turingo programa sulaukė daugybės sėkmingų paraiškų iš mokyklų ir kolegijų  visoje šalyje, rodydama mūsų pasiryžimą siekti, kad globalios Britanijos privalumai būtų prieinami visiems“, – nurodoma jame.

Tačiau opozicinės Leiboristų partijos universitetų atstovas Mattas Westernas (Matas Vesternas) pažymėjo, kad 110 mln. svarų sterlingų (129 mln. eurų) Turingo programa dengia tik kelionės ir pragyvenimo išlaidas, o ne mokesčius už mokslą užsienyje.

Dėl šio trūkumo „daugeliui studentų bus neįmanoma pasinaudoti šia nepaprasta galimybe“, sakė jis.

Turingo programa taip pat nenumato pagalbos Jungtinėje Karalystėje besimokantiems Europos studentams, kurių šiuo metu yra 150 tūkst., todėl jiems studijuoti darosi sudėtingiau ir brangiau.

Didžioji Britanija „Erasmus“ programoje dalyvavo nuo 1987 metų, tačiau šių metų pradžioje visiškai išstojusi iš ES atsisakė ir šios programos, tuo sukeldama studentų ir aukštojo mokslo institucijų nepasitenkinimą.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai