Kovo 2, 2017
Brexit. Ambasada pataria dėl Lietuvos piliečių statuso JK

2016 m. birželio 23 d.referendume dauguma Jungtinės Karalystės piliečių pasisakė už šalies pasitraukimą iš ES. Kad pradėtų išstojimo derybas, JK turi oficialiai pranešti ES apie savo norą išstoti. Tokį pranešimą JK Premjerė Theresa May pažadėjo pateikti vėliausiai iki 2017 metų kovo mėnesio pabaigos. Po to seks išstojimo derybos, kurios tęsis dvejus metus. Kol derybos nėra baigtos, JK lieka pilnateise ES nare, jai galioja visos teisės ir įsipareigojimai. 

Ambasada gauna daug Lietuvos piliečių, gyvenančių, dirbančių ar studijuojančių JK, klausimų, kaip JK išstojimas paveiks jų statusą. JK vyriausybė yra paskelbusi www.gov.uk/government/news/statement-the-status-of-eu-nationals-in-the-uk, kad iki JK išstojimo ES valstybių piliečiai, teisėtai gyvenantys JK, išaugos visas turimas teises. ES piliečiai, kurie nuolat ir teisėtai gyveno JK daugiau kaip 5 metus, automatiškai įgyja teisę į nuolatinio gyventojo statusą. Tie, kurie teisėtai gyveno JK mažiau nei 5 metus, turi teisę ir toliau nekliudomai gyventi JK, remiantis ES teise.

JK vyriausybė paskelbė, kad JK gyvenančių ES piliečių statusas yra vienas iš pirmų prioritetų išstojimo derybose, dėl kurio ji sieks susitarti kaip galima anksčiau. Tai svarbu ir JK gyvenančiai lietuvių bendruomenei. Lietuvos vyriausybė sieks, kad JK ateityje liktų kaip galima artimesnė partnerė, ir kad lietuviai, kaip ES piliečiai, turėtų geras galimybes gyventi, dirbti ir mokytis JK. 

Kur kreiptis
Imigracijos ir nuolatinio JK gyventojo statuso įgijimo klausimais galima kreiptis į vieną iš patarėjų imigracijos klausimais, kurių sąrašas pateikiamas JK vyriausybės tinklalapyje https://www.gov.uk/find-an-immigratio…/search-for-an-adviser.

Konsultacijas nuolatinio JK gyventojo statuso įgijimo klausimais teikia Londone veikianti nevyriausybinė organizacija East European Resource Centre http://www.eerc.org.uk/residence-and-citizenship/

Tuos, kurie domisi grįžimo į Lietuvą galimybėmis, kviečiame apsilankyti tinklalapyje http://renkuosilietuva.lt/.

Lietuvos piliečiai, ketinantys likti gyventi JK, gali kreiptis dėl pažymėjimo, patvirtinančio tokią teisę, išdavimo https://www.gov.uk/eea-registration-certificate/apply.

Jei turite papildomų klausimų, pasistengsime į juos atsakyti. Kviečiame rašyti bendruoju ambasados adresu [email protected].

 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai