Balandžio 9, 2024
„Sodros“ atstovas: užsienyje gyvenantys pensininkai „gyvybės sertifikatus“ teiks lengviau

Užsienyje gyvenantiems ir pensiją gaunantiems Lietuvos piliečiams – maždaug 12 tūkst. žmonių – netrukus bus paprasčiau kasmet „Sodrai“ pateikti vadinamuosius „gyvybės sertifikatus“, įrodančius, kad jie yra gyvi ir gyvena tam tikroje vietovėje. Įsigaliojus naujai tvarkai žmogus reikalus susitvarkytų neišeidamas iš namų.

„Tą sertifikatą pateikti paprastesniu būdu: gyventojui tereikėtų paskambinti į „Sodrą“ vaizdo skambučiu, parodyti dokumentus ir „Sodros“ darbuotojai patys viską suves į sistemą“, – antradienį Seimo Darbo partijos frakcijoje pranešė „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Evaldas Mikutis.  

Jis taip pat pabrėžė, kad patikslinti žmonių, dirbusių užsienyje, darbo stažą nuo 2025 metų balandžio bus lengviau, nes visoje Europos Sąjungoje (ES) pradės veikti Elektroninių socialinės apsaugos informacijos mainų sistema (EESSI).  

„Šviesą tunelio gale matome nuo 2025 metų balandžio, kada pilnai pradės veikti ši sistema. Visos ES šalys tik ten privalės keistis duomenimis“, – teigė E. Mikutis.  

Pasak jo, dabar pasikeitimas informacija ilgai užtrunka – susirašinėjimas su kai kuriomis šalimis vyksta „popieriniu būdu“.   

Dabar „gyvybės sertifikatams“ reikalingas notarinis-konsulinis patvirtinimas arba reikia atvykti į gyvenamosios šalies socialinio draudimo tarnybą. 

E. Mikučio teigimu, planuojama, kad nauja tvarka pradės veikti maždaug nuo rudens. 

Pasak jo, šiuo metu yra 12 tūkst. žmonių, kurie kasmet turi pateikti „gyvybės sertifikatą“. Daugiausia jų yra JAV, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Airijoje, Izraelyje. 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Redaktorė Roma Pakėnienė, BNS

Raktažodžiai: LietuvaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai