Kovo 14, 2024
„Rheinmetall“ patvirtino apie planus Lietuvoje statyti artilerijos amunicijos gamyklą

Vokietijos gynybos pramonės milžinė „Rheinmetall“ ketvirtadienį pirmą kartą patvirtino savo ketinimus Lietuvoje statyti artilerijos amunicijos gamyklą.

„Nauja gamykla bus pastatyta Ukrainoje, dar viena artilerijos amunicijos gamykla taip pat bus pastatyta Lietuvoje“, – spaudos konferencijoje Vokietijoje ketvirtadienį sakė „Rheinmetall“ vadovas Arminas Pappergeris (Arminas Papergeris), pristatydamas bendrovės 2023 metų rezultatus.

„Rheinmetall“ atstovai sausio pabaigoje investicijų planus buvo aptarę su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite, pernai lapkritį – su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, tačiau tuomet savo ketinimų viešai nekomentavo.

A. Armonaitė sausį sakė, kad su „Rheinmetall“ vyksta intensyvūs ir „labai detalūs“ pokalbiai. 

Naujienų portalas „15min“ anksčiau pranešė, kad gamykloje galėtų būti gaminami NATO standarto 155 mm artilerijos sviediniai.

„Rheinmetall“ ir ir kita Vokietijos gynybos pramonės įmonė „Krauss-Maffei Wegmann“ 2022 metais Lietuvoje įsteigė bendrą įmonę „Lithuania Defense Services“ (LDS).

Ji skirta Baltijos jūros šalių regione dislokuotų NATO sąjungininkų pajėgų ir į Ukrainą siunčiamus vokiškos technikos priežiūrai ir remontui.

Artilerijos amunicijos gamyklą svarstoma statyti smarkiai gilėjant Lietuvos ir Vokietijos ryšiams gynybos srityje.

Vokietija pernai pažadėjo Lietuvoje iki 2027 metų dislokuoti karinę brigadą, Lietuva iš Vokietijos perka įvairią ginkluotę, o neseniai paskelbė ketinanti pirkti vokiškus tankus „Leopard 2“.

Europoje daugėjant užsakymų karinei pramonei, „Rheinmetall“ ketvirtadienį taip pat pranešė, kad planuoja Rusijos invazijai besipriešinančioje Ukrainoje įsteigti bent keturias gamyklas, o šiais metais planuoja pasiekti rekordinius 10 mlrd. eurų siekiančius pardavimus.

Autorius Saulius Jakučionis, BNS

Raktažodžiai: VerslasLietuva

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai