Lapkričio 17, 2020
The Guardian: Moderna vakcina brangi ir iš pradžių bus orientuota į JAV rinką

JAV biotechnologijų bendrovės „Moderna“ sukurta vakcina nuo COVID-19 dėl daugelio priežasčių pirmiausia bus orientuota į Jungtinių Valstijų rinką, o neturtingoms šalims ji gali būti neįperkama, rašo britų leidinys „The Guardian“.

Jis primena, jog JAV administracija skyrė federalinį finansavimą šios vakcinos kūrimui.

„Iki metų pabaigos bendrovė planuoja Amerikos rinkai pristatyti 20 mln. dozių“, – teigia „The Guardian“.

Kitas svarbus veiksnys – šios vakcinos galutinė kaina.

„Ji labai brangi. Vasarą „Moderna“ orientavosi į 37 dolerius už dozę, tai – gerokai brangiau už  „Johnson&Johnson“ (10 dolerių) ar „Pfizer“ (20 dolerių) vakcinas“, – pažymi leidinys.

Jis prognozuoja, kad didelių pirkimų atveju „Moderna“ veikiausiai sutiks mažinti kainą.

„Tačiau bet kuriuo atveju tai yra pelno siekianti įmonė ir ji aiškiai leido suprasti, kad jo sieks“, – rašo „The Guardian“.

„Atsižvelgiant į vakcinos kainą ir „Moderna“ ryšius su JAV administracija, likusiam pasauliui teks jos palūkėti, o šalims, kurių gyventojų pajamos yra menkos, veikiausiai teks ieškoti alternatyvų“, – pabrėžia straipsnio autoriai.

Vakarų žiniasklaida konstatuoja, kad „Moderna“ COVID-19 vakcina turi stiprių privalumų. Pavyzdžiui, ji ypač tinkama vyresniems nei 65 metų žmonėms, o jos šalutiniai poveikiai – trumpalaikiai ir lengvo pobūdžio. Visų pirma, kai kuriais atvejais bandymų dalyviams po injekcijos buvo fiksuojamas skausmas rankose, taip pat nuovargis.

„Moderna“ pirmadienį paskelbė, kad jos eksperimentinė vakcina nuo COVID-19 pademonstravo 94,5 proc. veiksmingumą. Be to, pasak jos kūrėjų, vakciną galima laikyti mėnesį 2-8 laipsnių aplinkos temperatūroje.

Palyginimui: „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina turi būti laikoma minus 70-80 laipsnių aplinkos temperatūroje, o tai smarkiai apsunkina jos logistiką, o vargingiausios šalys paprasčiausiai neturės reikiamos įrangos.

Redaktorius Svajūnas Laukineitis, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai