Birželio 26, 2019
Princo Harry ir Meghan namų renovacija britų mokesčių mokėtojams kainavo 2,4 mln. svarų

Sasekso kunigaikščio ir kunigaikštienės namų renovacija mokesčių mokėtojams atsiėjo 2,4 mln. svarų (2,69 mln. eurų), matyti iš antradienį paskelbtos Britanijos karališkos šeimos išlaidų ataskaitos. 

Princo Harry (Hario) ir jo sutuoktinės Meghan (Megan) Frogmoro rezidencija, esanti Vindzoro pilies teritorijoje, buvo iš pagrindų renovuota. Penkių būstų pastatas buvo vėl paverstas vienai šeimai skirta rezidencija, kurioje apsigyveno pora su savo naujagimiu sūnumi Archie (Arčiu). Viktorijos laikų pastato įrangos, elektros ir šildymo sistemos renovacijos ir apstatymo išlaidas padengė karališkoji pora.  

Šios išlaidos atsispindi karališkosios šeimos išlaidų ataskaitose. Iš jų matyti, kad britų mokesčių mokėtojams  karališkosios šeimos išlaikymas 2018-2019 metais kainavo 67 mln. svarų (95,41 mln. eurų) – 41 proc. daugiau nei praėjusiais finansiniais metais.

„Šiame dvare kurį laiką nieko nebuvo daroma, tačiau jau buvo numatyta jo renovacija, nes esame atsakingi už užimamos karališkųjų rūmų nuosavybės priežiūrą“, – sakė karališkosios šeimos išlaidų tvarkytojas Michaelas Stevensas (Maiklas Stivensas). 

„Darbai, atlikti paverčiant pastatą į vieną oficialią rezidenciją ir Sasekso kunigaikščio, kunigaikštienės ir jų naujos šeimos namus, buvo apmokėti iš Monarcho dotacijos“, – nurodė jis. 

Suma išaugo pirmiausia dėl didesnių išlaidų, skirtų Bakingamo rūmų Londone būtiniems renovacijos darbams. Karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) Londono rezidencijos 10 metų renovavimo projektas vyksta jau antrus metus. Jis buvo pradėtas Iždui paskelbus ataskaitą, kurioje sakoma, kad pasenusi pastato šildymo sistema, elektros instaliacija ir vamzdžiai yra pavojingos būklės.

Monarcho dotacija, padengianti karalienės Elizabeth II ir jos namų ūkio oficialias išlaidas, šiemet siekė 82,2 mln. svarų (92 mln. eurų). Vienam Jungtinės Karalystės gyventojui tai atsiėjo po 1,24 svaro per metus. Į šią sumą įskaičiuota 15,2 mln. svarų (17 mln. eurų), kurie bus skirti ir kitiems Bakingamo rūmų renovacijos etapams.

Remiantis karališkųjų rūmų pateiktais duomenimis, 2018–2019 metais karališkosios šeimos nariai dalyvavo 3 200 oficialių renginių, o karališkuose rūmuose ir jų organizuojamuose renginiuose sulaukė 160 tūkst. svečių.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai