Kovo 14, 2020
Lietuvoje 2 nauji koronaviruso atvejai: koronavirusu užsikrėtė iš Danijos grįžęs kretingiškis ir pilietis, grįžęs iš Italijos
© Foto: Pixabay.

Šeštadienį Lietuvoje patvirtintas naujas koronaviruso atvejis, jis nustatytas Kretingos gyventojui Klaipėdoje, BNS patvirtino miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Taip yra patvirtintas atvejis, daugiau informacijos turėtų pateikti ligoninė“, – BNS sakė V. Grubliauskas.

Feisbuke meras nurodė, kad į Klaipėdos universitetinę ligoninę atvežtas virusu užsikrėtęs jaunas kretingiškis, grįžęs iš Danijos.

„Tai – jaunas studentas, Kovo 10 dieną parskridęs iš Danijos į Lietuvą, o iš Vilniaus jau keliavęs autobusu, tad rizikos faktorių, turint omenyje galimų kontaktų gausą, gana daug“, – skelbia meras.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis žurnalistams šeštadienį sakė, jog vaikinas ligoninėje atsidūrė penktadienį.

„Jo būklė yra vidutinė, jis pakarščiuoja, kataro reiškiniai viršutinių kvėpavimo takų, bet būklė pakankamai normali“, – sakė jis.

„Jis grįžo su draugais autobusu, grįžo pas tėvus, toliau, kiek jis sakė, niekur nevaikščiojo“, – pasakojo ligoninės vadovas.

Pasak V. Grubliausko, jaunuolis jaučiasi gerai ir linki jam pasveikti. Anot jo, iš Klaipėdos į Vilnių išsiųsti naujausi 11 mėginių, tyrimų rezultatų tikimasi apie vidurdienį.

Ligoninės vadovas sako, kad ruošiamasi į Vilnių išgabenti dar du tyrimus.

Klaipėdos ligoninė tikisi, jog kitą savaitę jau galės tyrimus dėl koronaviruso atlikti savarankiškai.

Detalesnę informaciją žadama pateikti priešpiet Sveikatos apsaugos ministerijos rengiamoje spaudos konferencijoje.

Patvirtinus naujausią COVID-19 atvejį, Lietuvoje registruoti jau septyni užsikrėtimai koronavirusu.

Dėl koronaviruso grėsmės šalyje paskelbta ekstremali situacija, dviem savaitėms sustabdytas ugdymo procesas, kultūros, sporto, laisvalaikio įstaigų veikla, uždrausti vieši renginiai uždarose patalpose, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Koronaviruso atvejis vyrui, grįžusiam iš Italijos 

Nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis vyrui, grįžusiam iš Italijos, jis izoliuotas Vilniuje, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Šiandien, kovo 14 dieną, Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis“, – teigiama pranešime.

Pranešama, kad vyras grįžo iš Italijos. Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose.

Tai jau aštuntasis koronaviruso atvejis Lietuvoje.

Lietuvos Vyriausybė šeštadienį pranešė atnaujinanti Europos Sąjungos vidinių sienų kontrolę su Latvija ir Lenkija. Vyriausybė taip pat spręs dėl karantino įvedimo šalyje.

Pasaulyje registruota daugiau nei 145 tūkst. susirgimų COVID-19, 5,5 tūkst. žmonių mirė, beveik 72 tūkst. pasveiko. 

Autoriai: Ignas Jačauskas, Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai