Kovo 16, 2020
Lengvųjų automobilių keleiviai į Lietuvą iš Vokietijos turės vykti traukiniu, automobiliai – keltu
© Foto: Unsplash @Lāsma Artmane.

Vokietijos ir Lenkijos pasienyje įstrigę lietuviai su lengvaisiais automobiliais šią šalį turės kirsti specialiu traukiniu bei keltu, pirmadienio vakarą pranešė Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM).

Pasak URM, lengvieji automobiliai turi vykti į Frankfurto prie Oderio centrinę geležinkelio stotį. Visi automobilių keleiviai, išskyrus vairuotoją turi išlipti stotyje, kur jų nuo kovo 17 dienos, 7.30 val. ryto Vokietijos laiku lauks specialus traukinys su 650 vietų. 

Išlaipinę keleivius lengvieji automobiliai turės atvykti į Sassnits (Zasnico) jūrų uostą iki kovo 17 dienos 13 val. Vokietijos laiku, kur jie bus plukdomi keltu į Klaipėdą. Kelte numatyta 250 vietų automobiliams ir 250 vietų vairuotojams, keleiviai turės likti Frankfurto prie Oderio centrinėje geležinkelio stotyje.

Pasak URM, visiems kertantiems sieną bus vykdoma medicininė patikra. Į Lenkijos teritoriją bus įleidžiami tik asmenys, neturintys aiškių ligos simptomų. 

Pirmadienio vakarą situacija pasipiktinę Vokietijos ir Lenkijos sienos kirsti negalintys lietuviai blokuoja kelią ir reikalauja būti praleisti per sieną su savo automobiliais.

Socialiniuose tinkluose platinamame tiesioginiame vaizdo įraše matyti, kad šiuo metu prie kelią blokuojančių lietuvių atvykusi ir riaušių policija, su lietuviais bendrauja ir Lietuvos diplomatas.

Lietuvos link dėl koronaviruso grėsmės vykstantys lietuviai Vokietijoje pradėjo strigti nuo sekmadienio vidurnakčio, kai Lenkija, siekdama stabdyti koronaviruso plitimą, užvėrė savo sienas užsieniečiams.

Maždaug 2 tūkst. Lietuvos piliečių yra informavę diplomatines atstovybes, kad dėl apriboto judėjimo negali grįžti į tėvynę.

Pirmadienio vakarą dalį lietuvių iš Vokietijos į tėvynę skraidina Lietuvos karinis lėktuvas „Spartan“.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai