Rugpjūčio 25, 2019
JK oro uostuose ketinama įrengti 3D skenerius rankiniam bagažui

Keleiviai Jungtinėje Karalystėje jau greitai galės pamiršti laikus, kai oro uostuose tekdavo skysčius dėti į atskirą plastikinį maišelį. Šalies valdžia sekmadienį pranešė apie planus visuose didžiuosiuose šalies oro uostuose įrengti 3D skenerius rankiniam bagažui.

Transporto sekretorius Grantas Shappsas (Grantas Šapsas) išplatintame pareiškime nurodė, kad naujoji technologija padidins saugumą ir taip pat gali reikšti, kad „keleiviams nebereikės naudoti plastikinių maišelių ar rūpintis tuo, ką jie su savim vežasi“.

Pagal dabartines saugumo taisykles keleiviams draudžiama į rankinį bagažą dėti didesnės kaip 100 mililitrų talpos skysčių buteliukus. Be to, visi buteliukai turi būti sudėti į permatomą plastikinį maišelį.

Tačiau pagal naują tvarką tai gali tapti praeities dalyku. Be to, keleiviams gali būti leista rankiniame bagaže palikti tokius elektroninius prietaisus kaip nešiojamieji kompiuteriai.

Tokie skeneriai jau išbandomi Londono Hitrou oro uoste. Jie laipsniškai bus įrengti ir kituose JK oro uostuose iki 2022 metų gruodžio 1 dienos, skelbia šalies valdžia.

Anot Hitrou oro uosto vadovo Johno Hollando Kaye (Džono Holando Kėjaus), tokia technologija „pakeis keleivių patirtį ir pavers kelionę lėktuvu per centrinį Jungtinės Karalystės oro uostą paprastesne, sklandesne ir saugesne“.

Redaktorius: Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: NaujienosAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai