Rugsėjo 16, 2019
Buvęs JK lyderis D. Cameronas: B. Johnsonas „Brexit“ parėmė dėl karjeros

Buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) sakė, kad dabartinis vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) iš tikrųjų netikėjo „Brexit“, kai ėmėsi vadovauti 2016 metų referendumo kampanijai dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos.

Tai D. Cameronas, išleidžiantis savo atsiminimų knygą, tvirtina sekmadienį išspausdintame interviu laikraščiui „The Times“. 

„Padariau išvadą, kad jis rizikavo rezultatu, kuriuo netikėjo, nes tai turėjo padėti jo politinei karjerai“, – sakė buvęs ministras pirmininkas, kalbėdamas apie B. Johnsoną.

D. Cameronas sušaukė referendumą dėl JK narystės ES, o tuomet, nesugebėjęs įtikinti rinkėjų pasilikti bloke, atsistatydino. Jis tikėjosi, kad B. Johnsonas parems jo poziciją, bet šis tapo vienu iš „Brexit“ šalininkų stovyklos lyderių.

B. Johnsonas sekmadienį nekomentavo D. Camerono pareiškimų ir vietoje to kitam laikraščiui kalbėjo apie savo įsipareigojimą spalio 31 dieną išvesti šalį, kurią lygino su komiksų herojumi Halku, iš ES.

„Kuo piktesnis Halkas tampa, tuo jis pasidaro stipresnis“, – kalbėjo ministras pirmininkas interviu „The Mail on Sunday“.

B. Johnsonas pirmadienį Liuksemburge derėsis su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude'u Junckeriu (Žanu Klodu Junkeriu) ir vyriausiuoju ES „Brexit“ derybininku Micheliu Barnier (Mišeliu Barnjė).

Per šias derybas bus aiškinamasi, ar įmanoma kokia nors pažanga itin sunkiose „Brexit“ derybose.

Europos lyderiai palankiai neįvertino B. Johnsono palyginimų su Halku. Europos Parlamento „Brexit“ koordinatorius Guy Verhofstadtas (Gi Verhofstatas) sakė, kad šie komentarai rodo nebrandumą.

„Net (JAV prezidento Donaldo) Trumpo (Donaldo Trampo) standartais palyginimas su Halku yra infantilus“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jis. 

Redaktorius: Miglė Giri, BNS

Raktažodžiai: AnglijaBrexitNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai