Vasario 20, 2019
„Sainsbury“ ir „Asda“ jungtuvės kelia „nemažai“ konkurencijos problemų

Didžiosios Britanijos prekybos tinklų „Sainsbury‘s“ ir „Asda“ planuojamas milžiniškas susijungimas kelia „nemažai konkurencijos problemų“ ir jį įgyvendinus galėtų pakilti kainos bei sumažėti pasirinkimas vartotojams, trečiadienį pareiškė už konkurenciją atsakinga šalies reguliavimo institucija.

Didžiosios Britanijos konkurencijos ir rinkų institucija (CMA) abejoja, kad prekybos tinklams pavyks išsklaidyti reguliuotojo nuogąstavimus dėl jų susijungimo.

Kaip pažymima CMA išankstinėje ataskaitoje, net jei tinklai parduotų nemažai parduotuvių, to gali nepakakti, kad būtų išduotas leidimas įgyvendinti susijungimą. Toks leidimas galėtų būti išduotas, jeigu būtų parduotas vienas iš dviejų prekių ženklų – „Sainsbury“ arba „Asda“, – tačiau bendrovės vargu ar su tuo sutiks.

„Tai du pirmaujantys Didžiojoje Britanijoje prekybos tinklai, kuriuose kasdien apsiperka milijonai žmonių, – pareiškė CMA tyrimui vadovavęs Stuartas McIntoshas (Stiuartas Makintošas). – Išankstinė analizė rodo, kad, jiems susijungus, pirkėjai gali susidurti su kainų kilimu, produktų kokybės prastėjimu ir prekių asortimento mažėjimu. Taip pat gali pakilti kainos šioms bendrovėms priklausančiose degalinėse.“

Reguliavimo institucijos pranešime pažymima, jog tai nėra galutinis sprendimas ir bendrovės iki kovo 13 dienos gali pateikti savo atsakymą dėl išankstinių išvadų. Galutinis sprendimas bus priimtas ik balandžio 30-osios.

„Sainsbury“ ir JAV mažmeninės prekybos milžinei „Walmart“ priklausanti „Asda“ apie planus įgyvendinti 7,3 mlrd. svarų (9,5 mlrd. JAV dolerių) vertės susijungimą paskelbė pernai gegužę.

Jeigu sandoris įvyks, susijungusioji bendrovė užims pirmą vietą Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos maisto produktais rinkoje. Ji turės daugiau kaip 2,8 tūkst. parduotuvių ir 330 tūkst. darbuotojų, o jos metinės įplaukos sieks 51 mlrd. svarų.

BNS inf.

Raktažodžiai: Verslas LondoneVerslas Anglijoje

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai