Gegužės 20, 2019
„Google“ pradeda nutraukinėti ryšius su „Huawei“

JAV interneto milžinė „Google“, kurios mobilioji operacinė sistema „Android“ įdiegta daugumoje pasaulio išmaniųjų telefonų, pareiškė pradedanti nutraukinėti ryšius su Kinijos „Huawei“, kurią Vašingtonas laiko grėsme nacionaliniam saugumui.

Tęsiantis JAV ir Kinijos prekybos karui, JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) JAV bendrovėms uždraudė naudoti telekomunikacijų įrangą, kurią tiekia grėsmę Amerikos nacionaliniam saugumui esą keliančios užsienio bendrovės.

Ši priemonė, be kita ko, taikoma „Huawei“ – Kinijos telekomunikacijų milžinei, į kurią yra nusitaikęs Vašingtonas ir kurią Prekybos departamentas išvardijo tarp bendrovių, kurių įrangą JAV įmonės gali pirkti tik gavusios atitinkamų institucijų leidimą.

Draudimas taikomas ir dalijimuisi technologijomis.

„Mes laikomės

įsako ir vertiname jo galimą poveikį“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė „Google“ atstovė spaudai.

Šis JAV prezidento įsakas gali turėti didžiulių pasekmių, nes „Google“, kaip ir kitos technologijų bendrovės, turi bendradarbiauti su išmaniųjų telefonų gamintojais, kad galėtų užtikrinti, kad jos sistemos būtų suderinamos su šių gamintojų gaminamais prietaisais.

„Google“ savo verslo santykiuose su „Huawei“ turės atsisakyti veiksmų, susijusių su aparatinės ir programinės įrangos perdavimu bei viešai neprieinamų techninių paslaugų teikimu, o tai reiškia, kad „Huawei“ galės naudoti tik „Android“ atvirojo kodo versiją, pareiškė informuotas AFP šaltinis.

„Huawei“ nebeturės prieigos prie pačios „Google“ partneriams siūlomų programėlių ir paslaugų, kaip antai e. pašto „Gmail“ paslaugos.

Tačiau, pasak kito AFP šaltinio, tokios „Google“ programėlės kaip „Gmail“ ir „Maps“ „Huawei“ telefonuose turėtų toliau veikti – bent kol kas.

Vis tik, kol galios draudimas dalytis technologijomis, „Huawei“ teks pačiai parsisiųsti operacinės sistemos naujinius ar programinės įrangos pataisas iš „Android Open Source Project“ ir taip pat pačiai siųsti naujinius naudotojams.

„Huawei“ į prašymus pakomentuoti šią žinią kol kas neatsakė.

5G srities lyderė

Kinijos bendrovė sparčiai plečiasi 5G technologijų srityje, kurioje jau išsiveržė į lyderio vietą. Be to, bendrovė šių metų pirmąjį ketvirtį pardavė daugiau išmaniųjų telefonų negu JAV technologijų milžinė „Apple“ ir didžiausių pasaulio išmaniųjų telefonų gamintojų reitinge užėmė antrą vietą.

Tačiau „Huawei“ tebėra priklausoma nuo užsienio tiekėjų.

Japonijos verslo dienraščio „Nikkei“ duomenimis, „Huawei“ kiekvienais metais įsigyja dalių už maždaug 67 mlrd. JAV dolerių, įskaitant maždaug 11 mlrd. JAV dolerių vertės dalis, kurios perkamos iš JAV tiekėjų.

Savo įrangos gamyboje „Huawei“ taip pat plačiai naudoja puslaidininkius, kuriuos gamina JAV gamintojai „Qualcomm“, „Intel“ ir „Broadcom“.

Agentūros „Bloomberg“ duomenimis, bendrovės „Intel“, „Qualcomm“, „Xilinx“ ir „Broadcom“ savo darbuotojams pranešė, jog produktų tiekimas „Huawei“ stabdomas iki atskiro pranešimo.

Kinijos bendrovės prieigos prie pagrindinių įrangos dalių blokavimas turės neigiamos įtakos ir JAV puslaidininkių tiekėjams, ir visam pasaulio puslaidininkių sektoriui, įspėja ekspertai.

„Huawei“ yra „gerokai priklausoma nuo JAV puslaidininkių ir rimtai nukentės, jeigu negalės gauti pagrindinių įrangos dalių“, pažymėjo finansinių paslaugų bendrovės „Rosenblatt Securities“ analitikas Ryanas Koontzas (Rajenas Kuncas).

Jungtinių Valstijų įvestas draudimas „gali priversti Kiniją atidėti 5G tinklo diegimą, o tai padarys neigiamą poveikį pasaulio įrangos sudedamųjų dalių tiekėjams“, mano ekspertas.

Žiniasklaidoje pranešama, jog „Huawei“ sukaupė dideles įrangos sudedamųjų dalių atsargas ir ieško alternatyvių puslaidininkių tiekimo šaltinių. Be to, bendrovė kuria nuosavą išmaniųjų telefonų operacinę sistemą.

„Huawei“ įplaukos pernai sudarė 105 mlrd. JAV dolerių, o pelnas viršijo 8 mlrd. JAV dolerių.

Vašingtonas bendrovę laiko grėsme savo nacionaliniam saugumui ir mėgina įtikinti sąjungininkus neleisti Kinijai dalyvauti diegiant kitos kartos (5G) mobiliojo ryšio tinklus.

JAV vyriausybės agentūroms jau yra uždrausta pirkti „Huawei“ įrangą.

Tuo tarpu „Huawei“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Ren Zhengfei (Žen Džengfei) šeštadienį pareiškė, jog „mes nepadarėme nieko, kas pažeistų įstatymus“, ir pridūrė, kad JAV priemonių poveikis bus ribotas.

Ren Zhengfei yra buvęs Kinijos armijos inžinierius. Tai ir taip pat „Huawei“ skaidrumo stoka kai kuriose šalyse pakurstė įtarimus, jog bendrovė turi ryšių su Kinijos karinėmis pajėgomis ir žvalgybos tarnybomis.

BNS inf.

Raktažodžiai: NaujienosPasaulis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai