Balandžio 19, 2019
Genialumas paprastume. Velykų stalas su trupučiu fantazijos
ROBERTA LEKAVIČIENĖTekstas: ROBERTA LEKAVIČIENĖ

Tekstas ir dekoras: ROBERTA LEKAVIČIENĖ, stiliaus blogo PATRE autorė
Nuotraukos: LAURA VI PHOTOGRAPHY
Gėlių kompozicijos: THE WHITE ORCHIDWEY
Tekstilė: SAND SNOW LINEN
Kepiniai: MONICA'S CAKES
Žvakės: JOZABEL LONDON
Fotosesijos vieta ir interjero detalės: NEPTUNE WEYBRIDGE (10 Church Street, Weybridge, KT13 8DX)

Dalinuosi savo velykinio stalo vizija, kurią sukūriau Neptune Weybridge interjero parduotuvėje kartu su floriste The White Orchidwey ir lietuviais – kulinarinius šedevrus kepančiais Monic’as Cakes, elegantiško lino gaminius kuriančiais Sand Snow Linen bei natūralių aliejų, kvapnias žvakias liejančiais Jozabel London. Daugelį šių idėjų tikrai galite nesunkiai pritaikyti savo namuose. 

1. Gamtos dovanos. Kam keliauti į parduotuvę, jei nuostabiausių dekoro detalių galite rasti tiesiog vaikštinėdami miškų ar parkų keliais. Žinoma, svarbiausia elkitės atsakingai, neskinkite, neraukite, nedarkykite, naudokitės tuo, kas jau nukritę ar nulūžę. Įjunkite fantaziją. Paprastos medžių šakos, kurių primėtė smarkus vėjas gali tapti elegantiškomis stalo detalėmis. Susuktame lizdelyje pateikti vištų kiaušiniai ar pavasarinė žaluma - samanos, pumpurai, pirmosios pražydusios lauko gėlės. Dabar itin madingas natūralumas, kurį man įgyvendinti pagelbėjo The White Orchid floristė Nicole.

    

2. Mažiau yra daugiau. Neperkraukite stalo dekoro. Jei svečius norite vaišinti iš itin puošnių indų, rinkitės paprastesnes staltieses ir kitas detales. Savo dekorui naudojau švelniai pilkos spalvos vienspalvę, natūralaus lino Sand Snow Linen staltiesę bei pasirinkau subtilaus dizaino Neptune Weybridge indus.

3. Dekoruokite vieną pasirinktą erdvę. Ruošiantis bet kuriai teminei šventei, nebūtina išpuošti visų namų. Rekomenduoju koncentruotis į vieną erdvę, taip išgausite elegantiškiausią variantą.4. Derinkite atspalvius. Mano vienos iš mėgstamiausių spalvų - švelni mėlyna ir pilka. Tad šių metų Velykas gražinsiu būtent jomis. Prieš puošiant namus, labai rekomenduoju pirmiausia nuspręsti, kokios spalvos dominuos jūsų dekore. Geriausiai žiūrisi tarpusavyje derantys atspalviai. O norint suteikti stalui išskirtinumo, visuomet pamąstykite apie mažas, bet išraiškingas detales. Kaip pavyzdį pateikiu kiškučio ausytes iš lino servetėlių, kurios labai traukia akį ir sukelia šypseną. Kaip matote, parinkta servetėlės spalva pilka - tokia pati, kaip staltiesės, o kiaušinis - melsvas. Tačiau abi jos dera itin gerai. Dar pridursiu, kad didelę reikšmę turi kokybiška tekstilė. Pasirinkus būtent tokią, servetėlių ar staltiesės kritimas visuomet bus standus bei grakštus.
    
5. Gėlės ir žvakės visada puošia namus ir suteikia jaukumo. Pavasarinėmis gėlių kompozicijomis visuomet išgausite šventišką atmosferą. Ant stalo pamerkti narcizai ne tik atrodys elegantiškai, bet ir skleis puikų aromatą, o jei dar paeksperimentuosite ir juos sumerksite į taures bei papuošite putpelių kiaušinukais - garantuoju, jog sulauksite ne vieno svečio komplimento. Stilinguose induose kvepiančios žvakės sukurs jaukią atmosferą ir taps svarbia dekoro dalimi. Aš dažnai renkuosi Jozabel London žvakes dėl jų natūralios sudėties bei ypatingų kvapų. O dar smagiau, kad jas iš natūraliausių aliejų gamina lietuvė Jolanta. Norėdami išlaikyti vientisumą ir pagyvinti pačius indelius, apvyniokite juos dekore vyraujančios spalvos raišteliu. 11903]

6. Geriausios Velykos, kai jas galima paragauti! Ši dalis skirta smaližiams, bet jei ir nesate didžiausi saldumynų mėgėjai, net neabejoju, kad pamačius ir paragavus būtent šių liksite neabejingi! Monic’as Cakes desertai ne tik skanūs, bet ir stalui suteikia ypatingo išskirtinumo ir grožio. Nematyta ir kitoniška - tiems, kas nori nustebinti savo svečius.

Gražios ir jaukios šventės!

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai