Lapkričio 9, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (lapkričio 9–11 d.)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Michelle Obama. © Foto: Southbank Centre.

Anonsas:

Becoming: vakaras su Michelle Obama
Bilietai prekyboje nuo lapkričio 8 d.
Išskirtinė, galbūt vienintelė tokia proga per visą gyvenimą – gruodžio 3 d. buvusi pirmoji dama Michelle Obama atvyksta į Londoną, Southbank Centre, kur pristatys savo naująją memuarų knygą „Become“. 2,700 žmonių bus pakviesti į Michelle pasaulį – nuo vaikystės pietų Čikagoje iki laiko, praleisto vienuose svarbiausių rūmų pasaulyje. Pasiruoškite būti sužavėti ir įkvėpti. Paskubėkite įsigyti bilietus, nes jie sparčiai graibstomi. Kaina nuo £30 iki £125, kiekvienas lankytojas kartu gaus knygą „Becoming“. Bilietai ir daugiau informacijos: www.southbankcentre.co.uk/-becoming-evening-michelle-obama.

Lietuvių organizuojami renginiai:

Į Lietuvą grįžusių verslo profesionalų istorijos
Lapkričio 10 d.
Apie grįžimą į gimtinę pasvarstantys lietuviai kviečiami į neformalią diskusiją su keturiais tą neseniai padariusiais verslo profesionalais. Organizatoriai žada atvirą pokalbį be jokių pagražinimų, tad progos sužinoti, kaip iš tikrųjų sekasi į Lietuvą sugrįžti nusprendusiesiems, su kokiais džiaugsmais ir iššūkiais jie susiduria. Pokalbį moderuos „Žinių radijo“ laidos „Ką žmonės dirba?“ vedėja Rasa Jusionytė. Renginys nemokamas, tačiau reikia užsiregistruoti. Vieta: LR ambasada Londone, 2 Bessborough Gardens, SW1V 2JE. Daugiau informacijos: https://bit.ly/2JG5c8P

Verslo kontaktų diena
Lapkričio 10 d.
Anglijos lietuviai ir svečiai dalinsis verslo kontaktais ir patarimais. Daugiau informacijos čia >>>

Kultūros forumo diskusija „kaip išlaikyti užsienyje gyvenančius lietuvius Lietuvos kultūros erdvėje?“
Lapkričio 9 d.
Kultūrinio identiteto išsaugojimas yra vienas svarbiausių lietuvių bendruomenių užsienyje uždavinys, tačiau ne visada aišku, kaip reikėtų veikti, kad užsienyje gyvenantys lietuviai išliktų aktyviais Lietuvos kultūros erdvės dalyviais. Atsakymo į šį klausimą ieškos LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, filosofas, politikos apžvalgininkas Kęstutis Kazimieras Girnius, PLB Kultūros reikalų komisijos pirmininkė Jūratė Caspersen, Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Justė Kostikovaitė ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė. Vieta: LR ambasada Londone, 2 Bessborough Gardens, SW1V 2JE. Daugiau informacijos: www.facebook.com/events/1901532019892742.

Kiti renginiai:

Deepening Shadow: The Tower Remembers
Iki lapkričio 11 d.

Tai – besikeičianti šviesų instaliacija, kuria yra minimas Pirmojo Pasaulinio karo pabaigos šimtmetis. Kiekvieną vakarą nuo 17 iki 21 val., aštuonias dienas iš eilės, Tower of London bus palaipsniu apšviečiamas tūkstančiais individualių švieselių. Įspūdingas ir prasmingas reginys atviras publikai – specialūs bilietai jau yra išpirkti, tačiau jį pamatyti galima pamatyti nuo Tower Hill ir Tower'io vestibiulio. Vieta: Tower of London (St Katharine's & Wapping, EC3N 4AB).

Dulwich literatūros festivalis
Lapkričio 7–11 d.
Skirtas tikriems šiuolaikinėms literatūros gurmanams, norintiems pasinerti į dabartinės anglų literatūros pasaulį. Šio festivalio svečiai ir rinktinės diskusijo patenkins išrankiausių žinovų skonį. Šių metų tema Rough Music pagerbia tuos, kurie atstumia socialines normas, priespaudą dėl progreso. Tarp pačių laukiamiausių kalbėtojų – leidinių „The Times“ ir „The Guardian“ kolumnistė Melissa Harrison su savo knyga „All Among the Barley“, nagrinėjančia tarpukarį Anglijoje ir komikė Jo Brand bei jos memuarų knyga „Born Lippy: How to do Female“. Vieta: Dulwich College, Dulwich Books ir Portico Gallery. Bilietai nuo £10. Daugiau informacijos: dulwichliteraryfestival.co.uk.

Handmade in Britain Contemporary Crafts & Design mugė
Lapkričio 9–11 d.
Šiais metais mugė įsikurs gražiojoje Chelsea Old Town Hall. Tris dienas truksiančioje stilingoje mugėje išvysite ir galėsite įsigyti dailių tekstilės darbų, juvelyrikos, keramikos, stiklo dirbinių ir kitų rakandų iš daugiau nei šimto talentingų Jungtinėje Karalystėje įsikūrusių dizainerių ir amatininkų. Bilietai nuo £8. Vieta: Chelsea Old Town Hall, King’s Road SW3 5EE. Daugiau informacijos: www.handmadeinbritain.co.uk/events/handmade-chelsea.

Asmenukių fabrikas
Lapkričio 9–20 d.
Jūsų instagram'o paskyrą kamuoja rudeninė depresija, spalvų trūkumas ir nuobodybė? Turime receptą garantuotam išgyjimui – Selfie Factory. Visa nutruktgalviškų sienelių ir butaforijų galerija, įskaitant nuklotą spurgomis sieną ir plastikinių kamuoliukų vonią – jūsų fotokameros paslaugoms. Šimtai širdelių ir susižavėjimo pliūpsniai garantuoti. Bilietai £15, įsigyti iš anksto. Vieta: 133-135 Bethnal Green Road (Shoreditch). Daugiau informacijos: selfiefactory.co.uk.

Enchanted Woodland, Syon Park
Nuo lapkričio 9 d.
Užkerėtieji Syon parko medžiai – jau seni Kew sodų konkurentai, įsikūrę tolimuose miesto vakaruose. Tamsius vakarus jie nuspalvins šviesos instaliacijomis, padabinsiančiomis įspūdingą šešių šimtų metų senumo sodą. Bilietai neįtikėtinai pigūs, tad juos reikėtų įsigyti iš anksto. Daugiau informacijos: www.enchantedwoodland.com.

Southbank žiemos festivalis 
Nuo lapkričio 9 iki gruodžio 27 d.
Ši didžiulė ir triukšminga kalėdinė mugė, nusidriekusi šalia Temzės upės ir visai greta Londono akies, bus viena pirmųjų, atsidariusiųjų šį sezoną. Tie, kurie trokšta pradėti švęsti Kalėdas kuo anksčiau, kviečiami čia užsukti jau lapkričio pradžioje: pasimėgauti gatvės pardavėjų ruošiamu tradiciniu kalėdiniu maistu ir gėrimais, paieškoti pačių geriausių dovanėlių ir užsukti į Himmy's Lodge iglu namelius. Vieta: Southbank Centre, Belvedere Road, SE1 8XX. Daugiau informacijos: www.southbankcentre.co.uk.

Leicester Square Kalėdų mugė 
Nuo lapkričio 9 iki sausio 6 d.
Pačioje turistinio rajono širdyje įsikurs žiemiška Leicester skvero pasakų mugė. Kaip ir visada, čia lauks šventinės dovanų, maisto ir gėrimų parduotuvėlės, tačiau šioje mugėje, kitaip nei kitose, vaikai galės pasėdėti tikram Kalėdų seneliui ant kelių, o didžiulėje senovinėje palapinėje bus rengiami nuostabūs šventiniai pasirodymai, skirti ir suaugusiems, ir visai šeimai. Daugiau informacijos: www.christmasinleicestersquare.com.

The Lord Mayor’s šou
Lapkričio 10 d.
Šis renginys, jungiantis XXI-ojo amžiaus Londoną su jo viduramžiškomis šaknimis, yra viena seniausių ir iškilmingiausių ceremonijų pasaulyje. Kasmet, pastaruosius 800 metų, Lord Mayor's dieną naujai paskirtas Lord Mayor auksine karieta nuvyksta į Westminster'į prisiekti ištikimybės Karūnai. Nors ši procesija vyks ryte, tačiau dienos metu bus siūloma pasivaikščioti po lankytinas vietas su gidais, aplankyti parodas ir sudalyvauti įvairiuose renginiuose. Vakare šventę užbaigs įspūdingi fejerverkai virš Temzės upės. Vieta: City of London (miesto centras). Daugiau informacijos: lordmayorsshow.london.

Dazzle šiuolaikinės juvelyrikos paroda
Nuo lapkričio 11 d.
Dazzle Contemporary Jewellery Exhibition jau 37-erius metus iš eilės sugrįžta į Londoną ir kaskart džiugina akį eksperimentiniais, inovatyviais juvelyrikos darbais ir kitais aksesuarais. Čia tikrai rasite tobulą dovaną savo stileivai draugei. Vieta: Oxo Tower Wharf, Bargehouse Street, South Bank SE1 9PH. Daugiau informacijos: www.dazzle-exhibitions.co.uk.

Month of Sundays festivalis
Lapkričio 4–25 d.
Tai visiškai išskirtinė galimybė aplankyti didingąjį The Royal Opera House ir išvysti pasaulinio lygio pasirodymus už simbolinius £5. Kiekvieną lapkričio sekmadienį, operos ir baleto pasirodymai, arbatos popietės ir šokių dirbtuvės užims Karališkųjų operos namų erdves. Šį sekmadienį tarp kitų renginiu vyks artistiški pasirodymai Pirmojo pasaulinio karo tematika. Bilietų kaina £5. Vieta: Bow Street, Covent Garden WC2E 9DD; Daugiau informacijos: www.roh.org.uk/functions/month-of-sundays-festival

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai