Lapkričio 3, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (lapkričio 2–4 d.)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
The Regent Street Motor šou. © Foto: Twitter @RegentStreetMS.

Paroda „Žemaitijos balsai ir daiktai“
Iki lapkričio 9 d.
Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, spalio 30 d. atidaryta Eglės Čėjauskaitės-Gintalės juvelyrikos ir mažosios plastikos paroda „Žemaitijos balsai ir daiktai“. Joje eksponuojami kaklo papuošalai, škaplieriai, segės, medaliai, plaukų puošmenos ir kiti daiktai, sukurti derinant įvairias medžiagas bei technikas. Specialiose ekspozicijai skirtose dėžutės, autorės vadinamose koplytėlėmis, demonstruojami objektai, įkvėpti V. Daujotytės eilių. Paroda nemokama. Vieta: 12 Star Gallery, The Europe House (32 Smith Square, SW1P 3EU).

Spirit of Christmas mugė
Lapkričio 1–4 d.
Mėgstate Kalėdoms pasiruošti iš anksto ir dienų dienas ieškoti pačios geriausios dovanos artimiesiems? The Spirit of Christmas Fair jau grįžta į Olympia ir atsiveža kartu kalėdines dirbtuves bei prekystalius, nukrautus sezoniniais produktais, šventinėmis dekoracijomis ir viskuo, ko tik gali prireikti artėjant pačiam magiškiausiam metų laikui. Bilietai nuo £14,50. Vieta: Olympia, Hammersmith Road W14 8UX; Daugiau informacijos: spiritofchristmasfair.co.uk.

ABA Chelsea retų knygų mugė

Lapkričio 2–3 d.
Ši mugė smalsuolius ir knygų graužikus pakvies į istorinę Chelsea Old Town Hall, kur susiburs daugiau nei 80 parodos dalyvių, eksponuojančių antikvarines, pirmojo leidimo knygas, senus žemėlapius, spaudinius ir rankraščius iš viso pasaulio. Mugėje galima tikėtis diskusijų, knygų autografų dalijimo ir neįtikėtinai pigių, bet garantuotai originalių pirkinių (galbūt pasiseks per Kalėdas nudžiuginti savo artimiausią knygų mylėtoją). Bilietai į mugę nemokami, tačiau juos būtina užsisakyti iš anksto. Vieta: Chelsea Old Town Hall, King’s Road SW3 5EE. Daugiau informacijos:  chelseabookfair.com.

Handmade Highgate mugė
Lapkričio 2–4 d.
Gražusis Highgate Literary and Scientific Institution paprastai uždarytas nuo pašalinių akių, tačiau šį savaitgalį jis atvers duris visiems smalsuoliams. 2018 metų žiemos mugėje galėsite ne tik pasidairyti po istorinį pastatą, bet ir įsigyti unikalių kūrinių iš geriausių Jungtinės Karalystės dizainerių ir amatininkų. Įėjimas į mugę nemokamas. Vieta: 11 South Grove, N6 6BS. Daugiau informacijos: hand-made-in-highgate.com.

Fejerverkų naktys
Lapkričio 2–5 d.
Pirmąjį lapkričio savaitgalį pakelkite akis į viršų – didelis šansas, kad pamatysite visą dangų nušviesiančius šventinius fejerverkus. Lapkričio penktąją britai švenčia 1605-aisiais nepavykusį Guy Fawkes bandymą susprogdinti Parlamento rūmus, o kadangi ši data šiais metais pirmadienis, pasiruoškite fejerverkams nuo pat penktadienio. Įspūdingiausių fejerverkų datas, vietas ir bilietų kainas rasite Londonietės gide >>>>>.

The Regent Street Motor šou
Lapkričio 3 d.
Net jeigu jums automobilis tėra paprasta kasdienybės dalis arba tik kamščių gatvėse priežastis, Regent Street Motor Show aplankyti verta. Šioje interaktyvioje gatvės parodoje galėsite pasigrožėti automobiliais iš praėjusių 125-erių metų: naujausiomis sportinėmis mašinomis ir ankstyvojo XX a. klasikinėmis gražuolėmis. Be to, motorizuotam eismui užvertoje Regent gatvėje galėsite pasivaikščioti klausydamies gyvos muzikos, stebėdami šokių pasirodymus ir motociklų šou. Vieta: Regent Street (nuo Piccadilly Circus iki Oxford Street). Daugiau informacijos: regentstreetmotorshow.com.

Paskutinė galimybė pamatyti. The Future Starts Here 
Iki lapkričio 4 d.
Mažiems ir dideliems mokslininkams, paskutinė proga atverti duris į rytojaus pasaulį. Šią parodą sudaro daugiau nei šimtas įvairių projektų ir objektų, keliančių diskusijas apie technologijų įtaką mūsų visuomenei – nuo išmaniųjų įrenginių iki robotų valdomų laivų, nuo dirbtinio intelekto iki interneto kultūros. Ateitis prasideda jau čia. Vieta: V&A Museum. Daugiau informacijos: vam.ac.uk/futurehere.

Paskutinė galimybė pamatyti. Frida Kahlo: Making Her Self Up

© Foto: Nickolas Muray © Nickolas Muray Photo Archives. © Foto: Nickolas Muray © Nickolas Muray Photo Archives.
Iki lapkričio 4 d.
Šioje parodoje pristatoma nepaprasta asmeninių artefaktų ir drabužių kolekcija, priklausiusi ikoniškajai Meksikos menininkei Fridai Kahlo. Iš dailininkės namų išrankiotų atributų rinkinys, po menininkės mirties užrakintas nuo viešumos daugiau nei penkiasdešimčiai metų, niekada anksčiau nebuvo eksponuotas už Meksikos ribų. Užsukite pasidairyti po spalvingą šios įstabios meninkės pasaulį. Bilietai į parodą internetu jau išparduoti, tačiau kiekvieną rytą muziejuje parduodami papildomi bilietai. Vieta: V&A Museum. Daugiau informacijos čia >>>

Leicester Square Kitchen’s Frida Kahlo Brunch

Lapkričio 3 d.
Leicester Square Kitchen, partneriaudama su V&A muziejumi, jau kurį laiką rengė Fridos Kahlo brunch rytus. Šį šeštadienį įvyks paskutinysis brunch, tad neradusieji tam laiko anksčiau turėtų paskubėti. Lankytojai kviečiami pasimėgauti Lotynų Amerikos atmosfera, puikiu meksikietišku maistu, kokteiliais, gėlių instaliacijomis ir gera muzika. Kaina nuo £35 iki £70. Atšvęskite ikoniškosios Fridos Kahlo gyvenimą ir kūrybą skoningai. Vieta: Leicester Square Kitchen, 31-36 Leicester Square WC2H 7LH; Daugiau informacijos ir bilietai: designmynight.com/london.

Klimt/Schiele: piešiniai iš Albertina muziejaus Vienoje
Nuo lapkričio 4 d.
Tai – pirmoji paroda Jungtinėje Karalystėje, kurioje susitelkiama tik į dviejų ikoniškų Austrijos menininkų, simbolisto Gustav Klimt ir ekspresionisto Egon Schiele, bendradarbiavimą ir meninį ryšį. Parodoje eksponuojami beveik 100 unikalių dailininkų darbų. Bilietų kaina iki £18, taikomos įvairios nuolaidos, vaikams iki 16 metų nemokamai. Vieta: Royal Academy of Arts. Daugiau informacijos: www.royalacademy.org.uk.

Month of Sundays festivalis
lapkričio 4–25 d.
Tai visiškai išskirtinė galimybė aplankyti didingąjį The Royal Opera House ir išvysti pasaulinio lygio pasirodymus už simbolinius £5. Šį sekmadienį: teatro aprangos ir butaforijų paroda, upcycling dirbtuvės, La traviata ir Royal Opera Chorus pasirodymai bei daug kitų įvykių. Bilietų kaina £5. Vieta: Bow Street, Covent Garden WC2E 9DD; Daugiau informacijos: www.roh.org.uk/month-of-sundays.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai