Lapkričio 16, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (lapkričio 16–18 d.)
Chiswick House and Gardens After Dark. © Foto: Facebook @AfterDarkLates.

Pyragų diena
Lapkričio 17 d.
Londono lietuviai kviečiami į Pyragų dieną, kur už simbolinę auką galėsite pasivaišinti gardžiausiais pyragais.  Šiais metais surinktos lėšos bus skirtos Lietuvos vaikų vėžio asociacijai „Paguoda“, kuri globoja vėžiu sergančius Lietuvos vaikus, padeda jiems ir juos auginančioms šeimoms. Norintys patys prisidėti savo gaminiais kviečiami susisiekti su organizatoriais. Nuo 11 iki 13 val. Vieta: Lituanica Becton prekybos centro prieigos ir lietuvių knygynas knygnesys.co.uk, įsikūręs II a. (Unit 4C, Beckton Retail Park, Alpine Way, London E6 6LA) Daugiau informacijos: facebook.com/events.

Kalėdinės pramogos
Atviros jau dabar
Pasivaikščiokite po šią savaitę naujai įžiebtas kalėdines gatves ir aikštes: Covent Garden, paverstą tikrų tikriausia pasakų šalimi, butikais apstatytą Marylebone High Street, tradicijomis apipintą Regent Street ir nedidelę jaukią Seven Dials aikštę. Ketvirtadienį taip pat atidarytos kitos artėjančio šaltuko sezono atrakcijos: fotogeniškoji Ledo čiuožykla Somerset House with Fortnum & Mason, madingoji tradicinio Winter Wonderland alternatyva Winterville bei Kingston Kalėdų mugė. Daugiau informacijos čia >>>

Chiswick House and Gardens sutemus
iki gruodžio 30 d.
Jau kelis metus Chiswick'o parke vykęs magiškų žibintų festivalis užleidžia vietą naujoms pramogoms. Ikoniško Londono Chiswick House dvaro ir juos supančių sodų teritorijoje prasidėjo naujas šviesų festivalis After Dark (Sutemus). Bevaikščiodami parke išvysite lazerius, šviesų instaliacijas ir gigantišką mėnulį. Nors instaliacijos šįkart orientuotos į vyresniųjų auditoriją, tačiau parke laukiami ir vaikai. Naktinėtojams siūlomas ne tik penas akims, bet ir numalšinti alkį ir troškulį čia pat esančiuose maisto kioskuose. Afer Dark vyks iki gruodžio 30 d., bilietai suaugusiems £16,50, vaikams £8,50. Bilietus rekomenduojama įsigyti iš anksto čia >>>>>

Wimbledon meno mugė 
Lapkričio 15–18 d.
Šiemet ši mugė taps namais daugiau nei 150 šiuolaikinių menininkų, dizainerių ir amatininkų. Čia galite praleisti visą dieną – pasistiprinti gatvės maistu, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir įvairiuose užsiėmimuose visai šeimai, išvysti įvairias demonstracijas ir įsigyti meno kūrinių už prieinamą kainą. Darbai šioje mugėje įkainoti vos nuo £50 iki gana solidžių £5000. Užsiregistravusieji internetu nemokamam įėjimo bilietui kartu dalyvaus konkurse laimėti £200 vertės čekį, kurį galima išleisti mugėje. Vieta: 10 Riverside Road, Wimbledon SW17 0BB. Daugiau informacijos:  wimbledonartfair.com.

Taste of London: The Festive Edition
Lapkričio 15–18 d.
Gurmaniškasis gastronomijos festivalis šį mėnesį pasiūlys geriausių sostinės šefų šventinius patiekalus, masterclass dirbtuves savo kulinarinių ir kokteilių plakimo įgūdžių tobulinimui bei gardaus maisto parduotuvėles. Bilietai nuo £15. Vieta: Tobacco Dock. Daugiau informacijos: london.tastefestivals.com.

Bita Vakili meno paroda
Nuo lapkričio 15 d.
Fenomenaliosios Bita Vakili darbai šį ketvirtadienį atidengiami Londone. Ši solidaus grožio moteris, vieno Christie's aukciono Dubajuje metu pardavusi tris darbus už daugiau nei 100 tūkstančių dolerių, pripažinta brangiausiai perkama menininke Vidurio Rytuose. Užsukite apžiūrėti jos darbų, pasižyminčių smulkiomis detalėmis ir įvairių medijų naudojimu, ir sužinokite kodėl. Paroda nemokama. Vieta: Cama gallery (19 Dacre St, Westminster, London SW1H 0DJ). Daugiau informacijos: camagallery.com.

Hyper Japan
Lapkričio 16–18 d.
Londonas darkart įrodo, kad yra multikultūrinė sostinė, ir pristato trijų dienų interaktyvią ekspoziciją Hyper Japan. Cosplay, anime, Harajuku mados ir tradicinės japonų kultūros mėgėjai ir smalsuoliai kviečiami į spalvingą kylančios saulės salų pasaulį. Tikėkitės daug įspūdžių ir geros sakės. Bilietai nuo £19 iki £52, įsigyti iš anksto. Vieta: Olympia (Hammersmith Rd, Hammersmith, London W14 8UX). Daugiau informacijos: hyperjapan.co.uk.

EFG Londono džiazo festivalis
Lapkričio 16–25 d.
Melomanų dėmesiui – EFG London Jazz Festival dešimčiai dienų koncertų ir gyvų pasirodymų visame Londone suburs talentingus scenos naujokus ir pasaulyje pripažintus džiazo atlikėjus. Lapkričio 18 d. kartu su šiuolaikinio džiazo įžymybėmis galėsite išvysti ir kylančią lietuvių-amerikiečių žvaigždę – kompozitorių, dainininką ir multiinstrumentalistą Abraham Brody, dirbusį su Marina Ambrovic, apibūdinamą kaip „lietuvišką Bjork“. Vieta: įvairios lokacijos Londone. Koncertų kainos įvairios, yra ir nemokamų. Daugiau informacijos: efglondonjazzfestival.org.uk.

Duke of York Square, Chelsea
Lapkričio 17 d.
Nedideliame elegantiškame vakarų Londono Duke of York skvere, visai šalia Saatchi galerijos, lapkričio 17 dieną ne tik pamatysite įjungiamos dailias kalėdinės švieseles, bet ir galėsite sutikti patį Kalėdų senelį su savo elniais. Skvere linksmybės prasidės 14 val., o dekoracijos įžiebiamos 17 val.

Amnesty knygų išpardavimas
Lapkričio 17 d.
Amnesty International rengia knygų išpardavimą, kuris padės ne tik labdarai, bet ir jūsų piniginei. Čia rasite tiek numylėtos klasikos, tiek naujausių knygų leidimų – ir viskas už ypač mažą kainą. Pasiruoškite smagiam rausimuisi po lentynas. Nuo 10 iki 16 val. Įėjimas nemokamas. Vieta: Church of the Ascension (Blackheath). Daugiau informacijos: amnestybg.wordpress.com.

Month of Sundays festivalis
Lapkričio 4–25 d.
Tai – išskirtinė galimybė aplankyti didingąjį The Royal Opera House ir išvysti pasaulinio lygio pasirodymus už simbolinius £5. Kiekvieną lapkričio sekmadienį, operos ir baleto pasirodymai, arbatos popietės ir šokių dirbtuvės užims Karališkųjų operos namų erdves. Šį sekmadienį: žymių teatro ir operos atlikėjų aprangos paroda, pažintis su žymiausiais Royal Opera House personažais, atvira baleto Infra repeticija, La traviata pasirodymas bei daug kitų įvykių.  Bilietų kaina £5. Vieta: Bow Street, Covent Garden WC2E 9DD; Daugiau informacijos: roh.org.uk/month-of-sundays-festival.

The Hilton Garden Inn lyginimo klubas
Lapkričio 18 d.
Britai, kaip žinia, pasižymi ne tik savotiškomis tradicijomis ir elgesio normomis, bet ir ypatingu humoro jausmu. Hilton Garden Inn, remdamiesi tuo, kad du trečdaliai britų norėdami atsipalaiduoti mieliau renkasi drabužių lyginimą nei jogą ar meditaciją, pradeda lyginimo klubą. Specialus šio namų ruošos darbo seansas bus vedamas relaksacijos ekspertės Emma Wells – pasiruoškite kvėpavimui kartu su lygintuvu, švarių skalbinių kvapui, ramiai muzikai ir, galbūt, tramdomam juokui. Svečiai kviečiami atvykti su pižamomis, o po lyginimo seanso lauks pietūs. Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė rezervacija. Vieta: The Hilton Garden Inn London Heathrow Airport (Eastern Perimeter Road, Longford TW6 2SQ). Daugiau informacijos ir vietos rezervacija: eventbrite.co.uk/e/the-ironing-club.

Didysis Londono blusturgis
Lapkričio 18 d.
Visiems jau seniai žinoma, kad išpardavimuose iš antrų rankų galima rasti pirkinių, kur kas originalesnių nei masine produkcija užkrautose didžiosiose parduotuvėse. Tačiau, jeigu dar tuo abejojate, užsukite į daugelio mylimą Londono blusturgį ir įsitikinkite. Baldai, drabužiai, namų apyvokos rakandai ir kitos smulkmenėlės – visi savotiškai ypatingi ir nerandami niekur kitur. Įėjimas £1. Nuo 11 iki 18 val. Vieta: Evolutionary Arts Hackney (13 Stoke Newington Rd, N16 8BH). Daugiau informacijos: facebook.com/events.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai