Balandžio 5, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (balandžio 5–7 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
© Foto: Unsplash @faustogarmen.

Londono skrybėlių savaitė
Balandžio 4–10 d.
Koks vaizdas iškyla prieš akis, pagalvojus apie Angliją – Big Benas, raudoni dviaukščiai autobusai, juoda arbata su šlakeliu pieno? O gal skrybėlių ir skrybėlaičių jūra oficialiose iškilmėse? Šis, bene išskirtinai britiškas aksesuaras balandį susilauks ypatingo dėmesio! London Hat Week aprėps daugiau nei 90 įvairių renginių visame Londone, susijusių su skrybėlėmis – tai ir jų gamybos masterclass užsiėmimai, renginiai jauniems verslininkams, daugiau nei šimto dizainerių kurtų skrybėlių paroda, turai po Londono mados archyvus ir dar begalė kitų. Daugiau informacijos: www.londonhatweek.com.

Ice Age: The Lost Kingdom
Balandžio 6–28 d.
Visiškai nauja patirtis visai šeimai apie priešistorinį mūsų planetos gyvenimą pradeda savo turą po Europą būtent Londone. Laukti yra ko – 40 didingų ledynmečio žvėrių, užkaraliavę Europą prieš 70 tūkstančių metų, vėl vaikščios senojo žemyno paviršiumi. Patirtį papildys gatvės maisto kioskeliai, edukacines dokumentikas apie ledynmetį ekranizuojantis kino teatras ir, didžiausiam vaikučių džiaugsmui, fosilijų atkasimo duobė, kurioje mažieji galės pasijausti tikrais archeologais. Ypač rekomenduojame animacinių filmų „Ledynmetis“ gerbėjams. Bilietai: suaugusiems £16, vaikams £14, internetu pigiau. Vieta: Gunnersbury Park (W3 8LQ). Daugiau informacijos: www.iceagekingdom.com.

Anglijos Leeds miesto pastatai nušvis Lietuvos trispalvės šviesomis
Andriaus Mmaontovo koncertas

Balandžio 5 - 7 d.
Daugiau informacijos >>>>>

L. Kukuraitis Britanijos lietuviams pasakos apie „Brexit'o“ padarinius
Britų parlamentui neapsisprendžiant dėl „Brexit'o“ sąlygų, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pradeda susitikimų ciklą su Britanijoje gyvenančiais lietuviais. Nuo penktadienio iki sekmadienio Londone ir Peterbore suplanuoti trys tokie susitikimai. Jų metu Lietuvos piliečiams norima suteikti svarbiausią informaciją apie darbą, būstą, išmokas, sveikatos apsaugą ir verslo galimybes Lietuvoje, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Anot jos, dėl politinio neapibrėžtumo neįmanoma tvirtai prognozuoti, ar Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjungą su išstojimo sutartimi, ar be jos. „Pastaroji aplinkybė yra svarbi Lietuvos piliečiams, šiuo metu gyvenantiems ir dirbantiems Jungtinėje Karalystėje“, – teigiama pranešime. Susitikimuose, be Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovų, dalyvaus Užimtumo tarnybos, Valstybinės ligonių kasos, „Verslios Lietuvos“ ir „Renkuosi Lietuvą“ ekspertai. Įvairiais skaičiavimais, Didžiojoje Britanijoje gali dirbti ir gyventi apie 200 tūkst. Lietuvos piliečių. Daugiau info apie renginius >>>>>

The Cancer Research UK valčių lenktynės
Balandžio 7 d.
Garsiosios valčių lenktynės tarp Oksfordo ir Kembridžo universitetų, vadinamos tiesiog The Boat Race, yra laikomos vienu didžiausių sporto renginių Londone. Šįmet jos vyks 164-ą kartą ir bene kasmet surenka ketvirtį milijono žiūrovų prie Temzės krantų ir dar 15 milijonų prie televizijos ekranų. Lenktynės vyksta sekmadienio popietę, nuo Putney iki Mortlake – kviečiame tapti tikrų tikriausios britiškos tradicijos dalimi. Vieta: Temzės upė. Daugiau informacijos: www.theboatrace.org.

„Kinoteka“ lenkų kino festivalis 
Balandžio 4–18 d.
Lenkų kino festivalis „Kinoteka“ balandį net septynioliktą kartą grįžta į Londoną ir šį kartą atsiveža beveik keturiasdešimt nuostabių lenkiškų filmų, nuo pačių naujausių premjerų iki Jungtinėje Karalystėje nerodytų juostų. Seansai vyks visame Londone, tokiuose kino teatruose kaip istoriniame Regent Street Cinema, Barbican ir BFI Southbank. Tarp festivalio pažibų – įtraukianti muzikos ir vakarienės patirtis su Oskarui nominuoto filmo „Cold War“ režisieriumi Paweł Pawlikowski bei išskirtinis dėmesys debiutuojančioms režisierėms moterims. Daugiau informacijos: kinoteka.org.uk.

Beasts of London
Nuo balandžio 5 iki 2020 sausio 5 d.
Londono istoriją rašė politikai ir monarchai, dailininkai ir architektai. O kaip gi Londono gyvūnai? Interaktyvi paroda Beasts of London tyrinėja, kaip keitėsi Anglijos sostinė nuo Romos laikų iki pat šių dienų, o istorijas pasakos patys žvėreliai. Liūtai, drambliai, arkliai, žiurkės ir balandžiai – visi jie prisidėjo prie Londono tokio, koks jis yra dabar. Kainos iki £11, vaikams taikomos nuolaidos. Vieta: Museum of London (150 London Wall, EC2Y 5HN). Daugiau informacijos: www.museumoflondon.org.uk.

Imaginary Cities
Nuo balandžio 5 iki liepos 14 d.
Kas gimsta, kai sena susiduria su nauja? Jauno menininko Michael Takeo Magruder darbuose tradicinės medžiagos susijungia su naujausiomis skaitmeninėmis technologijomis, perkuriančiomis istorinius miesto žemėlapius iš British Library archyvinės medžiagos. Rezultatas – įspūdingi, įsivaizduojami miesto vaizdai informaciniam amžiui iš medienos ir brangaus metalo. Prie kiekvieno naujai sukurto darbo eksponuojami originalūs žemėlapiai iš bibliotekos archyvo – taip atskleidžiama, kad biblioteka nėra tik žinių saugykla, bet ir neišsenkančio kūrybinio potencialo buveinė, kuri tik ir laukia galimybės būti panaudojama. Nemokama. Vieta: British Library (96 Euston Rd, NW1 2DB). Daugiau informacijos: www.bl.uk.

Mary Quant
Nuo balandžio 6 iki 2020 vasario 16 d.
Jei jau lankėtės parodoje „Swinging London“ Mados ir tekstilės muziejuje, gera mintis yra nueiti ir į parodą V&A muziejuje, skirtą tik inovatyviajai dizainerei Mary Quant. Revoliucionierė M. Quant pakeitė britišką mados suvokimą ir atspindėjo septintojo bei aštuntojo dešimtmečių jaunimo dvasią. Parodoje bus eksponuojami būtent to laikotarpio dizainerės kūriniai, įkvėpsiantys pavasariui. Bilietai £12. Vieta: V&A Museum (Cromwell Rd, Knightsbridge, SW7 2RL). Daugiau informacijos: www.vam.ac.uk.

Cocktails in the City
Balandžio 4–6 d.
Kokteiliai mieste – tai dviejų dienų šventė skirta kokteiliams. Vienoje urbanizmu dvelkiančioje vietoje susirinks 25 geriausi Londono barai ir rungsis dėl pačio geriausio sostinės baro titulo. Tam, kad laimėtų, jie pasitelks viską – lankytojų lauks ypatingi gėrimai, vakarėlių landynės, botniniai barai ir dar labai daug visko. Į bilieto kainą įeina vienas nemokamas kokteilis iš bet kurio pasirinkto  baro, visų kitų gėrimų kaina po £7,50. Bilietai £20. Vieta: The Vaults (Leake Street, Lambeth, SE1 7NN). Daugiau informacijos: www.cocktailsinthecity.com.

Paskutinė galimybė pamatyti. The Dior Collection
Iki balandžio 7 d.
Jeigu parodos V&A muziejuje apie svajonių kūrėją Christian Dior (londoniete.com/laisvalaikis/svajoniu-kurejas) dar maža, pats laikas pasimėgauti ir Proud Central galerijoje atidaryta fotografijos paroda „The Dior Collection“. Joje susitelkiama į mados fotografiją – per nuotraukas, kurios pačios gali būti laikomos meno kūriniais, pasakojama istorija apie pirmuosius du Dior mados namų gyvavimo dešimtmečius, apie Christian Dior prisilietimu sukeltas mados revoliucijas ir Dior drabužius dėvėjusias moteris, tokias kaip Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe ir daug kitų. Paroda nemokama. Vieta: Proud Central (32 John Adam Street, WC2N 6BP). Daugiau informacijos: proudonline.co.uk.

Paskutinė galimybė pamatyti. Tracey Emin
Iki balandžio 7 d.
St Pancras International stotyje jau metus kabantis įspūdingo dydžio neoninis užrašas „I Want My Time With You“ gerai pažįstamas londoniečiams. Bet kaip yra su jo autore Tracey Emin? Emin žinoma kaip kontraversiška menininkė, visiškai atvrai atskleidžianti pačius intymiausius, gėdingiausius ir slapčiausius savo gyvenimo kampelius. Jos parodoje White Cube galerijoje eksponuojami naujausi Emin darbai, nuo nemigos iššauktų asmenukių iki darbų apie motinos mirtį. Nepraleiskite progos susipažinti su šia fenomenalia menininke. Nemokama. Vieta: White Cube (144-152, Bermondsey St, SE1 3TQ). Daugiau informacijos: whitecube.com.

Crafting At Ally Pally
Balandžio 6–7 d.
Ar jūsų rankos pačios prašosi virbalų, adatos, žirklių ar karštų klijų? Tuomet Crafting At Ally Pally jums patiks. Dvi dienas truksiančiame visų nagingų žmonių susirinkime galėsite papildyti materialius resursus rankdarbiams, dalyvauti specialiose dirbtuvėse kuriose patobulinsite turimus gebėjimus ar įgysite naujų, bei gauti įkvėpimo dozę iš gyvų demo pasirodymų. Bilietai iki £11,15. Vieta: Alexandra Palace (Alexandra Palace Way, N22 7AY). Daugiau informacijos: www.alexandrapalace.com.

Ekskursija po Soho gatves
Balandžio 6 d.
Soho rajonas Londone buvo įkurtas kaip madinga aristokratų kaimynystė, tačiau XIX amžiuje tapo vienu pagrindinių pramogų tašku sostinėje. Nenuostabu, kad jame sukaupta daug įdomių istorijų apie jame veikiančias ar kadaise šlovės dienas išgyvenusias vietas. Apie jas ir dar daugiau jums papasakos gidas Peter Berthoud išties ypatingoje ekskursijoje, kurios metu lankytojai apvaikščios kiekvieną Soho gatvę. Taip, kiekvieną! Ekskursijos metu išgirsite pačių neįtikėčiausių istorijų, aplankysite vietinius pubus (ir juose sustosite išlenkti bokalo, na, arba kavos) ir ekskursijai pasibaigus tikrai galėsite pasigirti puikiai pažįstantys Soho. Bilietai £35, įsigyti iš anksto.  Laikas nuo 10:00 iki 16:30. Vieta: Oxford Circus Tube Station (Argyll Street Exit, W1B 3AG). Daugiau informacijos: www.eventbrite.co.uk.

Japonų filmo „Close-Knit“ seansas
Balandžio 6 d.
Prijaučiantys estetiškajai japonų kultūrai kviečiami į filmo „Close-Knit“ seansą, palydėtą diskusijos, gyvų pasirodymų ir maisto degustacijų. Rodomas filmas susitelkia į lyties, identiteto ir santykių klausimus, gyvai muziką atliks japonų atlikėja Miou, o pasigardžiuosite sušiais ir sashimi. Kad ir kaip neįtikėtina, bet visa tai – iš tikrųjų už kainą, nurodytą žemiau! Bilietai £15–£30. Laikas nuo 18:00 iki 22:30, vieta: Moving Pictures Cinema (42 Newington Causeway, SE1 6DR). Daugiau informacijos: www.southsocialfilmfestival.co.uk.

Europietiškos poezijos vakaras
Balandžio 6 d.
Literatai ir kultūros gerbėjai – turime jums pasiūlymą šeštadienio vakarui! Viename renginyje, 36 poetai iš 25 šalių (įskaitant Lietuvą) skaitys naujus kūrinius, parašytus specialiai tik šiam vienam vakarui. Tarp skaitančiųjų – ir Lina Buividavičiūtė, skaitysianti poroje su Astra Papachristodoulou. Nemokama, reikalinga išankstinė rezervacija. Nuo 19:30, vieta: Rich Mix (35-47 Bethnal Green Rd, E1 6LA). Daugiau informacijos: richmix.org.uk.

Gyvas operos pasirodymas pietums
Balandžio 7 d.
Tie, kas pasakė, kad nėra gyvenime nieko nemokamo, smarkiai klydo. Pasirodo, kad dar nieko nekainuojančių dalykų yra ir nei grašio neatsieinantys Royal Oper House pasirodymai „Live at Lunch“, kai pietų metą londoniečiams paįvairina Royal Opera House ar jų svečio, muzikinis ar šokio pasirodymas. Atvykite šį šeštadienį ir patys įsitikinsite. Nemokama. Laikas 13 val., vieta: Royal Opera House (Bow St, Covent Garden, WC2E 9DD). Daugiau informacijos: www.roh.org.uk.

Plakatų paroda
Balandžio 5–6 d.
Alternatyvią šiuolaikinės meno šakos – plakatų – parodą rengia PosterSpy, kurioje eksponuojami dešimties menininkų portfolio, atrinkti industrijos ekspertų iš šimtų užsiregistravusių. Šių metų tema – unikalus klasikinių filmų permąstymas, todėl kviečiame ne tik prijaučiančius grafikai, bet ir filmams. Lankytojai penktadienį bus vaišinami pica ir alumi, o šeštadienį laukia susitikimai su svečiais. Nemokama. Vieta: The Old Street Gallery (62 Paul Street, EC 2A 4NA). Daugiau informacijos: posterspy.com.

Baleto spektakliai „She Persisted“
Balandžio 4–13 d.
2016-aisiais English National Ballet iš pagrindų sudrebino baleto pasaulį kai pristatė pirmąją tokią vien tik moterų kurtą ir šoktą baleto programą „She Said“. Šį savaitgalį jie vėl grįžta su nauju pasirodymų trejetuku „She Persisted“. Tarp jų – Stina Quagebeur „Nora“, įkvėpta Henrik Ibseno pjesės „A Doll's House“ pagrindinės veikėjos, ir Pina Bausch „Le Sacre du printemps“, grįžtantis į sceną po išparduotų pasirodymų 2017-aisiais. Laukia išties magiški vakarai! Bilietai nuo £48. Laikas 19:30, vieta: Sadler's Wells Theatre (Rosebery Avenue, Clerkenwell, EC1R 4TN). Daugiau informacijos: www.sadlerswells.com.

West Worwood filmų festivalis
Balandžio 6–27 d.
Kviečiame į jaukius ir nepamirštamus kino vakarus! Pasitaupykite pinigus spragintiems kukurūzams ir kolai – šiame festivalyje filmai rodomi nemokamai. Tarp rodomų seansų – tokie kritikų pripažinti filmai kaip „Cold War“ ir „Ladybird“, taip pat kino klasika „When Harry Met Sally“. Tačiau geriausia dalis yra ta, kad filmai rodomi neįprastoje aplinkoje, kavinėse, pubuose ir galerijose. Nemokama. Įvairiose Londono vietose. Daugiau informacijos: www.freefilmfestivals.org.

Jogos užsiėmimas Natural History muziejuje
Balandžio 7 d.
Kada paskutinį kartą sveikinote saulę virš galvos kabant mėlynajam banginiui? Sakysite, ką aš čia paistau? Natural History Museum kviečia pradėti sekmadienį tinkama koja ir ateiti į labai ypatingą jogos užsiėmimą didingoje muziejaus Hintze Hall. Gerai pasimankštinus už tą pačią kainą galėsite apžiūrėti ir mokamas muziejaus parodas. Kaina £35. Laikas 8 val., vieta: Natural History Museum (Cromwell Road, SW7 5BD). Daugiau informacijos: www.nhm.ac.uk.

Paroda „The EY Exhibition: Van Gogh and Britain“
Nuo kovo 27 iki rugpjūčio 11 d.
Tai – tikriausiai viena laukiamausių 2019 metų parodų. Mylimiausio pasaulyje post-impresonisto Van Gogh'o paveikslai, tokie kaip Shoes, Starry Night on the Rhône, L'Arlésienne ir kiti bus eksponuojami Tate muziejuje. Nepraleiskite progos – kitaip gali tekti vykti į Paryžių. Tikimasi didelio lankytojų antplūdžio, tad pasistenkite bilietus įsigyti iš anksto. Bilietai £22. Vieta: Tate Britain (SW1P 4RG). Daugiau informacijos: www.tate.org.uk.

Baleto spektaklis „Romeo and Juliet“
Nuo kovo 26 iki birželio 11 d.
Karališkasis baleto teatras šį pavasarį atgaivins Šekspyro dramos klasiką „Romeo and Juliet“, pačiais įvairiausiais būdais kurtą ir transformuotą visame pasaulyje, tačiau visą savo grožį atskleidžiančią būtent Kenneth MacMillan'o balete. Karališkasis baletas šį spektaklį yra atlikęs daugiau nei 400 kartų nuo jo premjeros 1965-aisiais, todėl iki deimanto nugludintas pasirodymas neabejotinai yra klasika, kurią pamatyti yra privaloma visiems. Bilietai nuo £8. Vieta: Royal Opera House (Bow Street, Covent Garden, WC2E 9DD). Daugiau informacijos: www.roh.org.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai