Liepos 30, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone - rugpjūtis 2018
Frieze skulptūros Regent’s parke © Foto: frieze.com.

Žinote ar organizuojate renginį? Rašykite [email protected]

Rugpjūtis – tai tarsi vasaros sekmadienis. Net sunku suvokti, kad teliko mėnuo ir raudoną kilimą tiesime rudens lapams. Čia skundėmės penktadieniu krosnyje ir nepakeliamu karščiu, o netrukus iš spintos teks traukti šiltesnius apdarus. Vasaros liko tiek nedaug, tad pasimėgaukime paskutiniais jos likučiais.​

‘Lates’ vakarai St Paul’s (Šv. Pauliaus) katedroje
Katedroje kiekvieną rugpjūčio ketvirtadienį vyks vadinamieji ‘summer lates’ renginiai. Gera žinia mėgstantiems viską fotografuoti – paprastai šioje katedroje fotografuoti draudžiama, bet ‘lates’ metu - ne tik leidžiama, bet dar ir patariama. Tad nebereikės planuoti slapto kadro Instagramui. Eventbrite tinklapyje galite įsigyti bilietus su nuolaida. Daugiau info stpauls.co.uk.

Secret Cinema. Romeo & Juliet


Ar žinote ką nors apie „Secret Cinema“ (liet. Slaptas kinas)? Nenuostabu jei nieko, nes „secret“ šie renginiai vadinami ne be reikalo. Iki pas paskutinės minutės neaišku kur bus rodomas kino filmas. Apie tai net draudžiama kalbėti. E-paštu tik pranešama susitikimo vieta ir laikas. Prašoma apsirengti atitinkamai ir įsikūnyti į filmo herojus. Jus pasitinka persirengėliai, kartu su jais nukeliaujate į slaptą patalpą. Ir patenkate į kitą pasaulį. Priklausomai nuo filmo viskas būna paruošta tam tikra tematika – salė, maistas, gėrimai. Teko girdėti, kad net gyvi kupranugariai kartą vaikščiojo paslaptingame kino renginyje. Pats filmas gal ne tiek įdomus, tačiau dvi valandas pasivaikščioti tarsi kitapus ekrano – nepakartojama. Rugpjūčio mėnesį galite patekti į romantišką Romeo ir Džiuljetos pasaulį. Tik ššššš......... niekam nesakykite. Iki rugpjūčio 25 d. www.secretcinema.org.

Buckingham'o rūmų vasaros atidarymas


Devyniolika iškilmėms skirtų kambarių (State Rooms) Buckingham'o Rūmuose yra  naudojami oficialiems vizitams, valstybinės svarbos šventėms. Lankytojams juos siūloma apžiūrėti per dviejų mėnesių periodą kiekvieną vasarą, kol karalienė yra išvykusi atostogauti į Škotiją. Kiekvienais metais Buckingham'o rūmų vasaros atidarymo metu vyksta speciali paroda. Šiais metais paroda skirta Velso princui Charles, švenčiančiam 70-ąjį gimtadienį. Išvysite daugiau kaip 100 princo atrinktų meno kūrinių, paveikslų, baldų ir tekstilės gaminių. Buckingham Palace, SW1A 1AA. Bilietas suaugusiam  £24. Iki rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos ir bilietai: tickets.royalcollection.org.uk.

Frieze skulptūros Regent’s parke


Londono Regent’s parke jau kelias vasaras iš eilės išdygsta skulptūros. Tai ženklas, jog prasidėjo Frieze renginys, susidedantis iš meno mugės ir nemokamos skulptūrų parodos. Didžiausia pasaulyje modernaus meno mugė į Londoną grįžta jau šį spalį. Regent’s parke tuomet išsirikiuos labirintai namelių, kuriuose laikinai įsikūrusios garsiausių pasaulyje galerijų atstovybės kvies smalsuolius, menininkus, kolekcionierius įsigyti galerijos kūrinių. Tuo tarpu Frieze skulptūrų parkas (Frieze Sculpture 2018) lankytojus jau kviečia užsukti. Tad vaikštinėdami po karališkus Regent’s parko rožynus būtinai apžiūrėkite ir meno kūrinius. Iki spalio 7 d. Nemokamai.

Sportinių automobilių šou


Daugiau nei 400 sportiniai bei klasikiniai automobiliai ir jų vairuotojai užkariaus Chelsea rajono Sloane Street gatvę ir aplinkinius kelius. Jei jūs vairuojate sportinį automobilį – galite prisijungti prie šio parado. 'Supercar Sunday' renginio organizatoriai savo puslapyje vairuotojus tiesiog kviečia atvykti ir tiek. Tik primenama laikytis tvarkos ir gerbti vietinius gyventojus, nekelti itin didelio triukšmo. Lankytojams reginys nemokamas. Rugpjūčio 26 d., sekmadienį, nuo 7pm iki 9pm. Metro: Sloane Street. Daugiau info: facebook.com/events.

Vasaros paroda

Grayson Perry Selfie with Political Causes. Foto: Royal Academy of Arts. Grayson Perry Selfie with Political Causes. Foto: Royal Academy of Arts.

Vasaros paroda (Summer Exhibition) Karališkoje menų akademijoje (Royal Academy of Arts) vyksta jau 250 metų. Paroda garsėja meno įvairove: galite išvysti modernių ir klasikinių kūrinių, pasaulinio garso ar dar niekam nežinomų autorių darbų. Bilietai suaugusiems £16. Iki rugpjūčio 19 d. Burlington House, Piccadilly, Mayfair, W1J 0BD. Bilietai ir daugiau informacijos: royalacademy.org.uk.

Daugiau rekomenduojamų parodų, vykstančių šią vasarą Londone rasite čia >>>>>

Serpentino galerijos vasaros paviljonas


Serpentine Gallery paviljoną, kaip ir kiekvieną vasarą, papuošė pasirinkto architekto darbas. Šiais metais garbė teko meksikietei Fridai Escobedo. 39-erių architektė kol kas yra jauniausia konkurso nugalėtoja, kurios darbas atsidūrė vienoje žymiausių ir lankomiausių Londono vietų – Kensington Gardens. Ši erdvė – tai puiki vieta atsikvėpti nuo vasaros karščių Londone. Kūrinys įkvėptas Fridos gimtojoje Meksikoje naudojamų architektūrinių sprendimų, padedančių ištverti karščius. Akytas pastatas, pusiau uždengtu stogu pro tarpus leidžia prasiskverbti šviesai ir vasariškam vėjui. F. Escobedo teigia, jog jai nesvarbu kaip atrodo architektūros kūrinys, svarbiausia,kaip žmogus jaučiasi jo viduje. Frida Escobedo Serpentine paviljoną galite apžiūrėti iki spalio 7 d. Kensington Gardens, W2 3XA.

BBC Proms festivalis
Didžiausias pasaulyje klasikinės muzikos festivalis. Nepraleiskite progos apsilankyti Karališkoje Alberto salėje (RoyalAlbert Hall) Londone, kur vyksta koncertai. Šiaip gana brangiai kainuojantys bilietai, festivalio metu siūlomi tik už 5 svarus! Na ir kas, kad teks pastovėti. Iki rugsėjo 8 d. Visą informaciją rasite bbc.co.uk/proms.

Kinas ir teatras al fresco
Mūsų įspūdžiai apsilankius kine, teatre ir operoje po atviru dangumi Londone patys geriausi. Tad ir jums rekomenduojame. Išmintingi prieš eidami į teatrą atvirame ore pasirūpins pledais, peržiūrės orų prognozes ir atitinkamai pasiims skėčius ar apsiaustus nuo lietaus. Spontaniški ir drąsus tiesiog kantriai susitaikys su lemtimi. Aplankykite Regent's parke esantį teatrą (openairtheatre.com) ar Opera Holland Park (operahollandpark.com). Kodėl gi nepasižiūrėjus filmo plaukiant Temzės upe stebint saulėlydį? Juos siūlo City Cruises (citycruises.com). Rugpjūčio mėnesį filmai rodomi Sommerset House kieme (somersethouse.org.uk). Luna Cinema – kinas gražiausiose Londono parkuose (thelunacinema.com). Nomad Cinema – filmai įspūdingiausiose sostinės vietovėse, pavyzdžiui šalia St Paul’s katedros ar Brompton’o kapinėse (whereisthenomad.com).

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai