Sausio 12, 2023
Lietuvis Kauno tarpukario modernizmo pastatą siekia paversti „Lego“ rinkiniu
© Foto: Lego.

Lietuvis „Lego“ modelių kūrėjas siekia vieną iš Kauno tarpukario modernizmo pastatų paversti oficialiu šio populiaraus konstruktoriaus rinkiniu.

„Lego“ modelių kūrėjas, architektūros paveldo puoselėtojas Rokas Mikšiūnas konstruktoriaus modelių idėjoms skirtame puslapyje patalpino iš maždaug 2,6 tūkst. detalių sukurtą ikoniškojo Iljinų šeimos namo modelį.

„Jau prieš Iljinų namą kūriau įvairius modelius dariau tą for fun (savo malonumui – BNS). Išsikėliau tokį tikslą, kad noriu kažką susikurti sudėtingesnio, įspūdingiau – ir kad mano kūryba būtų pamatyta, ir Kauno modernizmas būtų pamatytas“, – BNS sakė modelio autorius.

Pasak jo, išsirinkti pastatą nebuvo sudėtinga, nes Arno Funko projektuotas pastatas yra vienas labiausiai atpažįstamų tarpukario modernizmo pastatų Kaune šalia Pieno centro rūmų ar centrinio pašto.

Vis dėlto pats modelio kūrimas, pasak R. Mikšiūno, buvo nemažas iššūkis.

„Sudėtingiausias momentas yra, kai pasiimi pastatą, susirasti planą, nuotrauką, tada pagal tą nuotrauką atkurti“, – pasakojo modelio autorius.

Pastate taip pat įrengti kambariai, o juose – autentiško to meto stiliaus baldai, fortepijonas.

Pasak autoriaus, prie šio kūrinio jis per maždaug dvejus metus galėjo praleisti apie 100 valandų, o didžiausiu iššūkiu tapo kampiniai langai su raudonu apvadu bei užtikrinti, kad pastato erkeris su apvaliu langu nebūtų per didelis ir atitiktų pastato proporcijas.

Išskirtinių formų pastato modelį pagal „Lego“ taisykles jis konstravo tik iš egzistuojančių detalių. Tiesa, joms leidžiama parinkti naujas, konstruktoriuje nesančias spalvas – tai kuriant šį modelį taip pat teko padaryti.

„Reikėjo daug kantrybės ir tas užtruko tikrai pakankamai ilgai, nes tai vienas sudėtingiausių darbų, kuriuos aš esu sukonstravęs“, – pasakojo R. Mikšiūnas.

Įkėlus modelį į specialą svetainę, skirtą tokiems sumanymams, jis jau sulaukė per 4 tūkst. žmonių palaikymo. Tam, kad modelis būtų svarstomas masiniam įgyvendinimui, jis turi iki gegužės sulaukti bent 10 tūkst. žmonių palaikymo. Autorius mano, jog tai pasiekti – realu.

Jis prognozuoja, jog tolesniame etape teks varžytis su maždaug 30 modelių, iš kurių bus atrinkti du-trys, tapsiantys naujaisiais „Lego“ rinkiniais.

„Pasiekimas būtų toks, kad Kauno modernizmas būtų labai populiarinamas užsienyje, net jeigu jis netaps „Lego“ rinkiniu“, – kalbėjo R. Mikšiūnas.

Kaunas siekia tarpukario modernizmo pastatus įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS

Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai