Liepos 12, 2019
Londono galerijoje - vaivorykščių pilnas kambarys
Olafur Eliasson 'Your uncertain shadow' (2010) © Olafur Eliasson.

Olafur Eliasson į Londono publikos akiratį įžengė prieš šešis metus su savo saulėtu „The Weather Project“ („Orų projektas“) – geltonų lempų, veidrodžių bei rūko kombinacija, sudariusia tokį įspūdį tarytum Tate Modern Turbine Hall  salėje kybo saulė. Paskutinysis Olafur Eliasson meninis užmojis buvo prie Tate Modern išstatyti milžiniškus tirpstančių poliarinių ledynų gabalus ir taip atkreipti visų dėmesį į siaubą keliantį globalinio atšilimo tempą. Gamtos išsaugojimo bei gamtinio pasaulio tematika dažnai blaškosi Eliasson darbuose ir su kiekviena sekunde ji įgauna vis didesnę svarbą.

Tai tik trumpa Eliasson karjeros retrospektyva, bet gausime progą į jo kūrybą pasinerti giliau. Olafur Eliasson: In Real Life paroda Tate Modern prasidėjo liepos 11-ąją, į Londoną atvežtos pačios žymiausios jo instaliacijos, daugiau nei 30 menininko darbų. Tarp labiausiai laukiamų – „Beauty“ („Grožis“) – tai kūrinys, kuriame ūkanotas lietus apšviečiamas prožektoriaus ir taip sukuriama vaivorykštės iliuzija.

Šiai retrospektyvinei parodai atvežti ir pritrenkiantis „Your Spiral View“ („Spiralinis Matymas“) – kaleidoskopinis tunelis, bei „Moss Wall“ („Samanu Siena“), kurios sukūrimui menininkas naudojo samanas iš savo gimtojo krašto - Islandijos. Deja, nebus triumfuojančio „The Weather Project“ sugrįžimo, tačiau dalį parodos sudarys dirbtinio rūko tunelis.

Kol menas maitins visų sielas, Eliasson planuoja pamaitinti ir visų kūnus – jis Tate Terrace Bar sukurs meniu, įkvėptą etiškų, organiškų patiekalų, gaminamų jo paties Berlyno studijoje. Taigi peno bus ne tik mintims.

Vieta: Tate Modern, Bankside, SE1 9TG. Artimiausios stotys yra Southwark ir London Bridge. Laikas: Olafur Eliasson: In Real Life vyks nuo 2019-ųjų liepos 11 dienos iki 2020-ųjų sausio 5 dienos. Galerijos darbo laikas yra 10 – 18 (sekmadieniais – ketvirtadieniais) ir 10 – 22 (penktadieniais – šeštadieniais). Kaina: bilietai suaugusiems yra £18, Tate nariams nemokami. Tate rekomenduoja bilietus pirkti iš anskto: https://www.tate.org.uk/whats-on/tate-modern/exhibition/olafur-eliasson 

Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai