Spalio 30, 2017
TOP 10 pasaulio grožybių, kurias rekomenduojama aplankyti kitais metais. Jungtinėje Karalystėje esanti pakrantė – pirmoje vietoje
Šiaurės Airija, Causeway Coast. © Foto: Wikipedia.

Visiška tiesa, kad gražiausių dalykų kartais nereikia ieškoti už jūrų marių, o verčiau pastebėti tai, kas yra netoliese. Kitais metais į savo must see vietų sąrašus galbūt jau įsirašėte egzotiškas tolimas šalis, tačiau nepamirškite, kiek grožybių yra ir pačioje Jungtinėje Karalystėje. Juolab, kad Belfastas, Šiaurės Airijos sostinė ir nuostabi Šiaurės Airijos pakrantė paskelbti kaip būtinos aplankyti vietos 2018-aisias.

Belfastas jau garsėja kaip vienas iš saugiausių miestų Didžiojoje Britanijoje. Dabar jam ir Šiaurės Airijos, Causeway Coast pakrantei prikabinta ir vienos iš gražiausių pasaulyje vietų etiketė. Ir tai padarė ne bet kas, o įtakingas kelionių gidas Lonely Planet.

Šiaurės Airija - vienintelė JK teritorija, atsidūrusi Lonely Planet kitų metų must see sąraše kartu su Aliaska, Kii pusiasaliu Japonijoje ar Julian alpėmis, esančiose Slovėnijoje.

Žinoma, jei mėgstate gulėti po palmėmis ir mėgautis saule, Causeway Coast pakrantėje vargu ar pavyks, nes Šiaurės Airija labiau žinoma kaip lietaus kraštas. Tačiau ji taip pat garsėja kaip daugybės filmų ir serialų, įskaitant Game of Thrones (Sostų Karai) filmavimo vieta. Sostų Karų fanai iškart atpažins Iron Island uostą, dar vadinamą Ballintoy, prie Causeway Coast pakrantės.

Visai netoliese yra Glens of Antrim, regionas Antrimo apskrityje, Šiaurės Airijoje. Būtinai pasilikite kelias dienas ir pasivaikščioti po šį devynių slėnių kraštą.

Na, o Belfasto mieste galėsite išbandyti daugybę klubų, barų ir restoranų, žodžiu, mėgautis miesto gyvenimu.

TOP 10 vietų, kurias rekomenduojama aplankyti 2018 m. Lonely Planet sąrašas

1. Belfastas ir Causeway Coast pakrantė, Šiaurės Airija

2. Alaska, JAV

3. Julian Alpės, Slovėnija

4. Languedoc-Roussillon, Prancūzija

5. Kii pusiasalis (Kii Peninsula), Japonija

6. Aeolijos salos (Aeolian Islands), Italija

7. The Deep South, JAV

8. Lahaul & Spiti, Indija

9. Bahia, Brazilija

10. Los Haitiso nacionalinis parkas (Los Haitises National Park), Dominikos Respublika

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai