Birželio 20, 2023
Filmo apie UFC čempionę Rose Namajunas seansai Londone: peržiūrose dalyvaus ir režisierius
Marius Markevičius ir Rose Namajunas.

Lietuvos žiūrovus šį vasarį sužavėjusi įkvepianti dokumentika „Rose Namajunas: aš esu čempionė“, pasakojanti apie lietuviškų šaknų turinčią UFC (Ultimate Fighting Championship) kovotoją, birželio 22 d. vienai dienai atkeliaus ir į Londono „Prince Charles Cinema“ kino teatrą. Jungtinės Karalystės gyventojai ir svečiai turės ne tik dvi progas išvysti naujausią filmo „Tarp pilkų debesų“ režisieriaus Mariaus A. Markevičiaus darbą, bet ir galimybę susitikti su pačiu režisieriumi bei žinoma lietuvių kilmės JAV rašytoja Rūta Šepetys.

„Pasirodo, šis filmas visai ne apie kovos menus“; „Bijojau smurto ekrane, o išvydau pamoką apie nuolatinę kovą su savimi“ – tokie ir panašūs atsiliepimai apie filmą „Rose Namajunas: aš esu čempionė“ po seansų Lietuvoje mirgėjo ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir skambėjo iš žiūrovų lūpų.

Abejingų nepalikęs dokumentinis pasakojimas apie dukart UFC čempionę Rose išties laužo stereotipus ir verčia abejoti išankstiniais nusistatymais – tiek apie patį filmą, tiek apie jame vaizduojamą sportą bei skirtumą tarp smurto ir kovos. Pastaroji mintis – viena iš pagrindinių filmo žinučių, kviečianti su atvira širdimi pažvelgti į nevienareikšmiškai vertinamus kovos menus. 

Filme vaizduojama istorija apie ilgą JAV lietuvės kelią iki mišrių kovos menų pasaulio čempionės titulo prasidėjo dar 2017 m., kuomet Marius pasiūlė Rose filmuotis dokumentiniame filme. Sportininkė ilgai nedvejojusi sutiko ir jau netrukus jie susitiko Los Andžele ir įrašė pirmąjį, bandomąjį interviu.

Įdomu tai, kad pats filmas prasideda nuo scenos, kurioje Rose fortepijonu skambina Šopeną, o muzika jai yra itin svarbi jos gyvenimo dalis. Dėl to nenuostabu, kad ringe ji juda grakščiai, tarsi muzikos ritmu, o pati R. Namajunas – itin jautri ir meniškos sielos asmenybė. Ši dokumentika – ne tik atvira pažintis su atkaklia kovotoja R. Namajunas, bet ir istorija apie pozityvumo pamokas bei lietuvybės paieškas. Tai pasakojimas apie žmogų su plačia šypsena, neblėstančiu pasitikėjimu savimi ir didele širdimi, kalbanti apie universalius dalykus – valią, ryžtą ir viso to suteikiamas beribes galimybes.

Filmą apie Rose Namajunas sukūręs M. A. Markevičius yra ir vieno visų laikų žiūrimiausių dokumentinių filmų „Kita svajonių komanda“ Lietuvoje autorius. Beje, šį filmą kaip didelį įkvėpimą mini ir Rose.  Amerikos lietuvis taip pat režisavo sėkmingiausią visų laikų Lietuvos kinuose rodytą filmą – romano apie tremtį „Tarp pilkų debesų“ ekranizaciją. Istorija apie Rose jis tęsia savo misiją apie mažą, bet drąsią lietuvių tautą įtaigiai pasakoti visam pasauliui.

Rose Namajunas, kaip ir filmo apie ją režisierius, gimė JAV. 1992-aisiais dukters susilaukė į Viskonsiną atsikrausčiusių menininkų iš Lietuvos šeima. Įdomu, kad Rose senelis buvo daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių imtynių čempionas. Profesionalios MMA kovotojos karjerą Rose pradėjo 2013 m., ir jau po metų debiutavo UFC. 2017 m. ji tapo UFC čempione („strawweight“ kategorija iki 52 kg). 2022 m. gegužę lietuvių kilmės kovotoja prarado šį titulą, bet į UFC ringą revanšui žada grįžti jau šiemet.

Išvysti šį filmą didžiajame ekrane ir užduoti klausimą Mariui A. Markevičiui Londono gyventojai ir svečiai galės jau birželio 22 d. „Prince Charles Cinema“ kino teatre, dviejų seansų metu. Tuo tarpu po 18.30 val. seanso vyksiančią diskusiją su režisieriumi moderuos Rūta Šepetys, The New York Times ir tarptautinių bestselerių „Tarp pilkų debesų“ , „Druska jūrai“ , „Kuždesių fontanas“ ir „Turiu tave išduoti“ autorė.

Daugiau informacijos apie seansą ir bilietai – šioje nuorodoje.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai