Gegužės 14, 2023
„Eurovizijoje“ M. Linkytė užėmė 11 vietą, konkursą laimėjo švedų atlikėja
Loreen.

Šeštadienį Jungtinėje Karalystėje, Liverpulyje vykusiame tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvos atstovė Monika Linkytė su daina „Stay“ užėmė 11 vietą, konkursą laimėjo švedų atlikėja Loreen. 

Įvairių šalių komisijos ir televizijos žiūrovai iš viso nugalėtojai su daina „Tattoo“ skyrė 583 balus. Loreen konkursą laimi jau antrąjį kartą, pirmąją pergalę Švedijos atstovė šventė 2012-aisiais su daina „Euphoria“. Antrojoje vietoje liko Suomija, trečioje – Izraelis.

Lietuva iš viso gavo 127 balus. Nacionalinės žiuri Lietuvos pasirodymui skyrė 81 balą, šalis atsidūrė 11 vietoje tarp žiuri favoritų. Daugiausiai, po 10 balų, skyrė Ukrainos ir Australijos komisijos, po aštuonis – konkurso organizatorė Jungtinė Karalystė, Slovėnija ir San Marinas. „Eurovizijos“ žiūrovams Lietuvai skyrus 46 balus, šalies pozicija nepakito.

Lietuvos žiuri favoritė buvo Švedijos atlikėja, žiūrovų – suomiai. 

Iš viso dėl nugalėtojo titulo varžėsi 26 šalys.

Pernai „Eurovizijos“ finale dainavusi Lietuvos atstovė Monika Liu su daina „Sentimentai“ užėmė 14 vietą, 2021-aisiais šaliai atstovavusi „The Roop“ su daina „Discoteque“ buvo aštunta.

Nors įprastai konkursas vyksta šalyje nugalėtojoje, šiemet dėl Rusijos invazijos į Ukrainą jis surengtas Jungtinėje Karalystėje, Liverpulyje. Konkurse daug dėmesio buvo skirta Ukrainai ir šalies atlikėjų pasirodymams prieš konkursinę programą, tačiau „Eurovizijos“ rengėjai neleido pasisakyti Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, tvirtindami, kad tai prieštarautų nepolitinio renginio taisyklėms.

„Eurovizijos“ dainų konkursas rengiamas kasmet nuo 1956 metų. Lietuva šiame konkurse debiutavo 1994 metais.

Geriausias visų laikų Lietuvos pasiekimas „Eurovizijoje“ buvo šeštoji vieta – ją 2006-aisiais Graikijoje užėmė žymių Lietuvos dainininkų penketukas „LT United“ su daina „We Are The Winners“.

Autorius Ignas Jačauskas, BNS

Raktažodžiai: Eurovizija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai