Birželio 20, 2012
Kovos dėl raudonpadžių aukštakulnių: ZARA nugalėjo Christian Louboutin
LONDONIETĖ,
Kairėje C.Louboutin, dešinėje - ZARA.
Christian Louboutin kurti raudonpadžiai bateliai jau seniai tapo prabangos, kokybės ir gero skonio ženklu. Tačiau netrukus tai gali pasikeisti – šie mados namai pralaimėjo teisminį ginčą su ispanų kompanija ZARA - pastarieji gavo teisę pardavinėti tokios pat spalvos pado aukštakulnius. 
 
Christian Louboutin kompaniją ZARA į teismą padavė 2008-aisiais, teigdamas, kad ZARA £40 kainuojantys atvirapirščiai aukštakulniai raudonais padais yra be galo panašūs į jo „Yo Yo“ batelius. Tačiau prancūzų teismas nusprendė, kad painiavos tarp ZARA bei Louboutin produkcijos nėra.  

Praėjusią savaitę teismas priėmė galutinį sprendimą: ZARA ne tik gali pardavinėti raudonpadžius, bet taip pat turi gauti £2000 kompensaciją iš Louboutin mados namų.  

Louboutin mados namų vadovas Alexis Mourot teigė, kad jie ir toliau sieks apginti savo išskirtines teises į raudonpadžius batelius.  2008-aisiais mados namai raudonus vakarinių batelių padus užregistravo kaip savo prekės ženklą, o 2011-aisiais kopijavimu apkaltino Yves Saint Laurent. Šiuo metu teisminiai ginčai tarp dviejų mados namų pasiekė JAV apeliacinį teismą, kur laukiama galutinio verdikto. 
 
C.Louboutin šiemet prancūzų laikraščiui „Libération“ teigė suprantantis, kad negali monopolizuoti spalvos, tačiau tuo pačiu aiškino, kad jo naudojama raudona spalva yra specifinis prekės ženklas – taip pat kaip „Ferrari“ raudona ar „Hermès“ oranžinė. „Maisto pramonėje „Cadbury“ neseniai laimėjo bylą prieš „Nestlé“ dėl violetinės pakuotės naudojimo. Tai įrodo, kad spalva yra reikšminga prekinio ženklo dalis. Nesakau, kad raudona – mano spalva, kalbu apie konkretų atspalvį konkrečioje vietoje“, - kalbėjo dizaineris.   

C.Louboutin teigė, kad raudonpadžių batelių idėja jam kilo kone prieš 20 metų, kai jis raudonu nagų laku nulakavo juodų moteriškų aukštakulnių padus. 


Raktažodžiai: Christian LouboutinZARAmadabataistilius

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai