Kovo 10, 2020
Žymios Londono lietuvės apie daugialypį savo identitetą: mažiau keliauja, investuoja į kokybę, derina karjerą ir motinystę, įgyvendina sumanymus
LONDONIETĖ
Iš kairės: Faldan įkūrėja Laura Hanning ir Jimmy Choo fotografė Candice Lake. © Foto: Faldan.

Moters dienai skirta Faldan kampanija atskleidė daugialypius žinomų moterų identitetus. Be Londono žvaigždžių, tokių kaip Australijos Vogue stiliaus redaktorė Candice Lake, kampanijoje dalyvavo ir eilė lietuvių: režisierė Dalia Ibelhauptaitė, menininkė Indrė Šerpytytė - Roberts, teisininkė Asta Evans. Video klipe garsios moterys kalbėjo apie skirtingus savo identitetus ir kaip sudėtinga juos kartais suderinti. 

Vėžį įveikusi teisininkė Asta Evans save vadina kaltės jausmą turinčia feministe, nes nors ir siekia lyčių lygybės, jai visgi svarbu kasdieniai dalykai. Indrė Šerpytytė-Roberts ieško balanso namuose ir darbe bei stengiasi mažiau keliauti taip prisidėdama prie kovos su klimato kaita. Dalia Ibelhauptaitė kalba apie investicijas į gerus daiktus kaip antitezę perdėtam vartojimui. „Perku tik drabužius ir aksesuarus, kuriuos dėvėsiu labai daug metų“, - sako režisierė ir prodiuserė.

Iš kairės: vėžį įveikusi teisininkė Asta Evans ir mados verslo By Rotation įkūrėja Eshita Kabra-Davies. Iš kairės: vėžį įveikusi teisininkė Asta Evans ir mados verslo By Rotation įkūrėja Eshita Kabra-Davies.

„Esame įpratę žmones sudėlioti į stalčiukus: teisininkė arba filosofė, žmona arba mylimoji, fotografė arba bankininkė. Tačiau kiekviena moteris yra daugialypė asmenybė: mama, sesuo, draugė, partnerė, viršininkė, slaugė, ekologė, būrėja, keliautoja, kartais pragmatiška, o kartais svajotoja“, - sako Britų prekės ženklo Faldan įkūrėja Laura Hanning.  

Laura Hanning, ilgą laiką dirbusi su tarptautinėmis klimato derybomis, šalia savo profesijos yra dar ir mama bei kūrėja, užpatentavusi sulankstomos rankinės išradimą madoje. Faldan, pagaminta tik iš tvarių žaliavų, kaip pozityvios mados instaliacija, vasarį su dideliu pasisekimu pristatyta Londono Madų Savaitėje.  

Iš kairės: marketingo konsultantė Kubi Springer, menininkė Indrė Šerpytytė - Roberts, režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Iš kairės: marketingo konsultantė Kubi Springer, menininkė Indrė Šerpytytė - Roberts, režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Kova su beribiu vartojimu itin svarbi Laurai, kurios sumanyta Faldan rankinė atstoja aibę „tašių, maišelių ir sietkų“. „Tiesa tokia, kad jei daiktai yra praktiški, o ne tik estetiški, jei jie sukurti pagal gero dizaino kanonus, jei į juos investuojame, tuomet juos tausojame ir ilgai su pasididžiavimu nešiojame. Įdomu tai, kad kelis kartus per dieną, septynis kartus per savaitę, keisdami savo drabužius pagal progą ir laiką, dažnai pamirštame apie tą rankinę, kuri tarnauja mums ir visiems mūsų skirtingiems identitetams: ar nešant vaikų knygas, ar popierius, kompiuterį po darbo, ar renginyje persiauti skirtus batelius, ar tuos kelis obuolius, nupirktus parduotuvėje pakeliui į namus. Tai vienas aksesuaras, kuris kaip koks šešėlis, visuomet su mumis, tačiau apie jį mes niekada negalvojame, o dar rečiau į jį investuojame.“

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai